RMK tõrjub maaturismifirmade süüdistusi ebavõrdses konkurentsis

Villy Paimets 14. mai 2004, 00:00

RMK teatel ei kavatse nad eraettevõtlusega konkureerida.

MTÜ Eesti Maaturism liikmed on avaldanud protesti valitsuse määruse eelnõu vastu, millega kavatsetakse sätestada RMK õigus osutada tasulist turismiteenust, teatas Eesti Maaturism veebilehe vahendusel.

Määrus annab RMK-le vabad käed alustada konkureerimist väiketurismiettevõtjatega, lubades edasi arendada riiklike vahenditega rajatud puhkemajade ketti ning alustada turunduskampaaniat. See paneb nii mõnedki nende naabruses asuvad majutusettevõtted lähiajal raskesse olukorda.

RMK teatas eile, et ei konkureeri praegu ega kavatse ka tulevikus eraettevõtjatega turismialal konkureerida. ?Pigem vastupidi ? RMK poolt riigimetsa rajatud infrastruktuur võimaldab eraettevõtjatel oma teenuseid müüa mitmekesisemalt,? kinnitas RMK peadirektor Ülo Viilup.

Metsanduse arengukava järgi on RMK eesmärk luua mitmekülgseid metsapuhkuse võimalusi. ?Selle ülesande täitmiseks arendab RMK kümme puhkeala üle Eesti, mille hulgas on lisaks puhkekohtadele, matkaradadele, laagriplatsidele, matkaonnidele, vaatetornidele ka 13 puhke- ja jahimaja ning Sagadi mõisa hotell,? ütles Viilup. ?Need 258 voodikohta moodustavad 1,2% Eestimaa voodikohtade arvust.?

MTÜ Eesti Maaturism nõukogu esimehe Margus Timmo sõnul ei tekitagi RMK esialgu konkurentsi terves Eestis, kuid RMK puhkemajade ümbruses asuvatele turismitaludele mõjuvad nad hävitavalt.

?RMK rahaliste vahendite juures saavad nad ju teenust imeodavalt müüa ja see mõjutab kogu turgu,? lausus Timmo. ?Eriti kriitiline olukord tekib, kui nõudlus turul väheneb, RMK saab ükskõik mis hinnaga müüa, neil ju pankrotiohtu pole.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing