Starman kulutas Tele2 kaabel-TV ostule kuni 100 miljonit krooni

Villy Paimets 14. mai 2004, 00:00

Starman ostab firmad AS Levi Kaabel, Tallinna Kaabeltelevisiooni AS ja AS Telset Communications Group, tehingu summa on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

ASi STV asepresident Raivo Mihkelsoo pakkus võimalikuks tehingu hinnaks suurusjärku 70?100 miljonit krooni. ?Umbes sellistesse piiridesse peaks see reaalne turuväärtus mahtuma küll.?

Starmani tegevdirektori Peeter Kerni sõnul olulisi muutusi seni Tele2-le kuulunud kaabellevifirmade klientide jaoks lähikuudel ei tule. Kehtima jäävad nende senised lepingud ja paketid ning kõigist võimalikest uuendustest informeeritakse neid varakult.

?Esimese tööna tutvume lähemalt seni Tele2-le kuulunud kaabellevivõrkude tehnilise lahendusega ning valmistame ette investeeringute plaani nende edasiseks arendamiseks teenusevaliku laiendamiseks,? märkis Kern.

Starman tõstis viimati oma kaabelleviteenuse hindu eelmisel sügisel.

Tehing lõpetab Tele2e poolt telekaablit pidi kulgeva internetiühenduste pakkumise.

?Traatidega oleme hetkel ühelpool jah, tehnilisi traate on küll, kuid majadesse-klientideni ulatuvaid võrke meil ei ole,? vastas Tele2 juht Üllar Jaaksoo küsimusele, et kas Tele2 on nüüd juhtmevaba firma. ?Müüsime ära kaabelmodemitega interneti, kuid dial-up ja Wi-Fi teenused jäid alles.?

Lauatelefoniteenuste pakkumiseks rendib Tele2 liine Elionilt, mida mööda saab ka dial-up-internetiühendust pakkuda.

?Otsustasime oma kaabeltelevisiooniettevõtted Eestis müüa. Tele2 jaoks ei ole kaabeltelevisioon prioriteetne ärisuund,? ütles Tele2 juhatuse esimees Üllar Jaaksoo.

?Mis me siin ikka teha saame, kui omanikud välismaal omavahel kokku lepivad ning teatavad, et müüme teid nüüd maha,? viitas ASi STV asepresident Raivo Mihkelsoo asjaolule, et nii Starmani kui ka Tele2 suuromanikud asuvad raja taga.

?Meie oleme juba aastaid proovinud Tele2 ära osta, viimati tegime eelmisel nädalal pakkumise, siis ei teadnud Tele2 kohalikud juhid sellest võimalikust tehingust veel midagi,? rääkis Mihkelsoo.

Endiste Tele2, nüüdsete Starmani klientide arvu kohta ei tahtnud Mihkelsoo aga midagi öelda, väites, et neid numbreid ei anna ükski kaabeltelevisioonioperaator välja.

?Igal juhul tõi see tehing STV-le kergenduse, me ei pidanud konkurendi turult kõrvaldamiseks sentigi maksma, Starman seevastu küll,? lisas Mihkelsoo.

Starman pakubvõrgu baasil kaabeltelevisiooni, interneti ja tavatelefoniteenuseid ning on kasvanud Eesti suurimaks selle valdkonna ettevõtteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing