Ülo Toomsalu • 14. mai 2004 kell 6:08

Euroopa Liit saab oma domeeninime .eu

Järgmisest aastast on Euroopa Liidu eraisikutel, firmadel ja organisatsioonidel võimalik taotleda domeeninime .eu kasutamise õigust.

Nii võib ettevõte nimega Firma www.firma.ee internetilehekülje kõrval endale registreerida ka www.firma.eu aadressi. Firma juhile saab siis suure tõenäosusega e-posti saata aadressile firma.juht@firma.eu.

'.com domeeni kasutamine on Euroopa ettevõtete ja organisatsioonide jaoks kuidagi liiga ameerikapärane,' ütles Euroopa Komisjoni pressiesindaja Peter Sendler Eesti Päevalehele. ELi oma domeeninime kasutuselevõtu idee tekkis juba 2000. aastal, möödunud aasta sügiseks sai see liikmesriikide heakskiidu.

'Ma ei oska küll ühtegi põhjust nimetada, miks mõni Eesti firma peaks endale selle registreerima,' ütles Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie, lisades, et turunduslikult võiks see mõnele üksikule ettevõttele oluline olla.

Sendleri sõnul on ELi domeeninimega ettevõtetel võimalik päritolu esile tõsta. .eu lõpuga e-posti aadressi on võimalik kasutada ka eraisikutel, kui selle kasutusõiguse ostab mõni e-posti teenuste osutaja.

'Suurim nõudlus .eu domeeni järgi on Euroopa Liidu institutsioonidel ja suurfirmadel,' ütles Sendler. Uute liikmesriikide ettevõtted saavad tema sõnul .eu domeeni kasutamisega oma mainet tõsta. 'See tõstab nende usaldusväärsust maailmas,' ütles Sendler.

.eu domeeninime register luuakse selle aasta jooksul Belgiasse, samas saab selle kasutamist tulevikus ka kõikides liikmesriikides vastavatelt asutustelt taotleda. Domeeni kasutamise hind ei ole veel paika pandud.

Hetkel kuum