Firmasisese koolituspäeva eest tuleb ettevõtjal välja käia kuni 80 000 krooni

Merike Lees 17. mai 2004, 00:00

Äripäev uuris, mis maksab tuntumate koolitajate sisekoolituse päev ning kes võiksid olla soodsama hinnaga pakkujad. Ehkki konkreetse koolituse hind sõltub mitmest tegurist, selgus, et kalleimat koolitust pakub hetkel firma Vain SMD.

Vain SMD kallimad koolituspäevad maksavad kuni 80 000 krooni, teatas firma müügijuht Hard Perk. Samas keeldus ta ütlemast, mis teemal koolitus on ja kes on lektor.

Helvetia Balti Partnerite projektijuhi Irene Teesalu sõnul sõltub koolituse hind teemast ja osalejate arvust. Kuni 16 inimesele on sisekoolitus 15 000?16 000 krooni päev. Kahepäevane koolitus on vastavalt 30 000?32 000 krooni.

Invicta turundusjuht Malle Lutsoja ei soovinud firmasiseste koolituste hinda avalikustada, märkides, et see on firma ja kliendi asi. Ta möönis, et on hinnapiir, millest allapoole Invicta ei lasku, kuid jättis ka selle enda teada.

Mercuri Internationali kõige kallim koolituspäev võib maksta 34 000 krooni, ütles firma sekretär Ulvi Veermäe. Samas kujuneb konkreetse koolituse hind paljudest faktoritest, näiteks kas klient on enne Mercurist koolitusi võtnud ning kas tegemist on täispäevaga või mitte. Marketingi Instituudi koolitusjuhi Tiiu Kruusi sõnul oleneb hind eelkõige lektorist, sest nende hinnad on väga erinevad. Ühepäevase koolituse hind jääb vahemikku 15 000?20 000 krooni, pikematel kursustel tuleb päeva hind odavam.

Self II juhataja Vahur Murutari sõnul teevad nad harva ühepäevaseid koolitusi, kuna on arvamusel, et ühe päevaga ei saa midagi selgeks. Keskmine hind päeva kohta on aga 21 000?25 000 krooni.

Business Graini koolitusjuht Viljar Mooritsa sõnutsi sõltub hind nende firmas koolitajate arvust, koolituse tasemest, teemast, osalejate arvust ning kliendist, küündides 20 000? 30 000 kroonini, kallimad ka 40 000 kroonini.

Stern Koolituse OÜ pakkus Äripäeva küsitletud firmadest kõige odavamat koolitust ?9500 krooni. Kuna tegu on uue firmaga, on soodsam hind seotud turule tuleku strateegiaga ja pikka aega ei saa hindu nii madalal hoida, ütles firma tegevjuht Andrus Kahn.

Audentes Ariko koolituskonsultandi Merike Siigarti sõnul jäävad Audentes Ariko koolituste hinnad 20 000?22 000 krooni vahele. Seda tubase koolituse puhul. Vabas õhus toimuv koolitus läheb kallimaks, kuna siis ei piisa grupiga tegelemiseks ühest inimesest. Samuti seikluskoolitusi pakkuv EQ Arenduse OÜ teeb vabaõhukoolitusi märksa odavamalt, 800 krooni inimese kohta, ütles firma juht Peep Amisepp. Sellist hinda pakutakse grupile, kus on 10?12 inimest. Firma Celestis koolituse hind jääb 22 000 krooni piiresse, selgitas firma juht Aimi Raudam.

EBS JKKs maksab koolituspäev keskeltläbi 25 000 krooni, millele lisandub käibemaks. Kui kasutakse paralleelselt kaht treenerit, on hind 35 000 krooni pluss käive, ütles firma turundusjuht Signe Rosin.

Ühe ja sama lektori koolituse tellimisel erinevatest firmadest erineb hind tunduvalt, kuid kõige soodsam on osta koolitust FIEst lektorilt otse.

?Me kogusime hinnapakkumisi nii firmadelt kui ka FIEst koolitajatelt ja nägime, et hinnavahe oli poolekordne,? rääkis EMT koolitusspetsialist Piret Vink.

Vingi sõnul on selgelt näha ka samade lektorite hinna vahe erinevatest firmadest tellides. Nii tuli tema sõnul ja kogemusel sama lektori hinna vaheks Helwetia Balti Partneritest ja EBS Juhtimiskoolituskeskusest tellides 10 000 krooni. ?Üldiselt on nii, et mida väiksem koolitust vahendav firma on, seda madalam koolituse hind tuleb,? tõdes Vink.

FIEdest koolitajate kohta liigub info inimeselt inimesele. Vink leidis EMT infotelefoni töötajaid koolitanud Kersti Pärna PARE meililisti kaudu.

?Ega FIEde kohta infot kerge leida ei ole, see teave levib ettevõtetesiseselt või siis PARE kaudu,? nentis põhikohaga Eesti Kvaliteediühingu juures tegutsev juhtimis- ja teeninduskoolitaja Kersti Pärn. Pärn on ka Audentes Ariko kaastreener.

Võrreldes FIE ja koolitusfirma hindu, leiab Pärn, et firma üldkulud on need, mis koolituse hinda tõstavad. FIE puhul kujundab hinda ka see, kas teenusepakkuja on käibemaksukohustuslane või mitte. Lektorina nimetab Pärn oma tunnihinnaks 500?1000 krooni.

Erinevate koolitajatega koostööd tegev ja oma Meeskonnakoolituse OÜd pidav Ülo Vihma tunnistab, et hind, millega teda kliendile müüakse, sõltub täielikult edasimüüjast. Kallimalt müüb see, kelle kaubamärk on tugevam, nentis Vihma. Vihma sõnul ei harrasta ta seda nippi, et ?ostke mind otse, teen odavalt?. Kui klient on juba alustanud läbirääkimisi firmaga, siis ei ole võimalust, et klient tuleb otse lektoriga kokkulepet sõlmima.

?Välistatud, siin on lojaalsuspiirid,? ütles Vihma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing