Tallinna linnakohus mõistis tubakakaupmehe pistiseandmises süüdi

Peeter Raidla 17. mai 2004, 00:00

Ühtekokku mõistis linnakohtunik Märt Toming Jegorovile kolm aastat vangistust, ent sellest aasta ja viis kuud võib ta viibida vabaduses kriminaalhooldaja järelevalve all. Seda kolmeaastase katseaja jooksul. Mõistagi juhul, kui kohtuotsus jõusse jääb. Lisaks loeti eeluurimise ajal kuu aega vangistust juba kantud karistuseks.

Vabadussepääsemise eest kautsjoniks makstud 650 000 krooni otsustas kohus Jegorovile tagastada. Pistiseks antud 300 000 krooni, mis on praegu hoiul kaitsepolitsei varakambris, otsustas kohus konfiskeerida ja riigi omandisse kanda. Veel mõisteti Jegorovilt sisse 3720 krooni sundraha.

Jegorov kinnitas, et esitab seadusega ette nähtud kümne päeva jooksul apellatsiooni linnakohtu otsuse peale.

?Ma ei ole kunagi eitanud raha andmist maksuametnikule, kuid väidan endiselt, et mind õhutas sellele teole kaitsepolitsei oma planeeritud koostöös maksuametiga,? ütles Jegorov kohtuotsust kommenteerides. ?Usun siiani, et kõige selle taga on kaitsepolitsei ülemkomissari Tõnu Miilvee luhtunud soov saada minu käest mu hea tuttava Martin Shelli kohta informatsiooni, mille vastu tundsid huvi Miilvee Briti kolleegid.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing