Finantsinspektsioon sai uue strateegia

17. mai 2004, 14:58

Tänasel nõukogu koosolekul kinnitati finantsinspektsiooni strateegia aastateks 2004?2006.

Finantsinspektsiooni peaeesmärgiks on luua konkurentsivõimeline finantsteenuste järelevalve laienenud Euroopa Liidus, teatas finantsinspektsioon.

?Oma peaeesmärgi saavutamiseks on Finantsinspektsiooni olulisemateks tegevussuundadeks finantsteenuste pakkujate stabiilse arengu kindlustamine, tarbijate huvide kaitsmine finantsteenuste läbipaistvuse suurendamise kaudu, Euroopa Liidu finantsteenuste turu regulatsiooni efektiivne rakendamine ja selle arendamisel osalemine, arvestades mõju meie turule ning professionaalse, avatud ja efektiivse organisatsiooni kujundamine,? ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Andres Trink.

?Näeme enda missioonina finantsturu usaldusväärsuse kindlustamist ja läbipaistvuse suurendamist,? lisas ta.

Tringi sõnul on finantsinspektsiooni strateegias võtmekohal ülepiirilise koostöö süvendamine. ?Tulenevalt Eesti finantssektori struktuurist, kus domineerivad Põhjamaade finantskontsernid, on prioriteetne eelkõige koostöö Põhjamaade finantsjärelevalve asutustega,? ütles Trink. Lähiaastatel on Finantsinspektsiooni tegevuses kesksel kohal ka tegevus Euroopa Liidu finantsjärelevalve asutuste koostöövõrgustiku raames. ?Me toetame eri riikide järelevalveliste nõuete ühtlustamist, sest see suurendab finantsteenuste efektiivsust ja kiiret arengut ka Eestis. Samuti tahame oma tegevusega toetada välismaiste finantsasutuste suuremat huvi Eesti turu vastu, et finantssektor areneks dünaamiliselt ja klientide võimalused avarduksid,? sõnas Trink.

?Finantssektori regulatsioonis seisavad lähiaastatel ees mitmed olulised muutused, nagu näiteks uue riskitundliku kapitali raamistiku rakendamine panganduses ja kindlustuses, Euroopa Liidu ühtsed nõuded väärtpaberite pakkumisele, emitentide läbipaistvusele ja muudele investeerimisteenustele, samuti Rahvusvaheliste Raamatupidamisstandardite rakendamine finantssektoris. Meie eesmärgiks on aidata kaasa, et finantsteenuste tegevuskeskkond Eestis oleks jätkuvalt konkurentsivõimeline,? ütles Trink.

Finantsinspektsiooni strateegia terviktekst on üleval asutuse veebilehel www.fi.ee > Finantsinspektsioon > Strateegia.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing