PM: Nordea pank valis klienti jõukuse järgi

17. mai 2004, 08:04

Nordea pank nõudis kontot avada soovinud kliendilt infot tema rahalise seisu kohta ning kontot aktiivset kasutamist.

Tallinlane Argo Taur läks eelmise nädala keskel Nordea panka, sest tahtis kanda raha Soome Nordea panka. Esiteks küsis Eesti kontor selle eest rohkem raha kui näiteks Ühispank ning teiseks hakkas teller Taurile ebameeldivaid küsimusi esitama, kirjutab Postimees.

«Ühispangas öeldi mulle, et ülekanne maksab 400 krooni, soovitati Nordeat. Aga seal küsiti tervelt 440 krooni,» rääkis Taur, «kui nad avastasid, et mul seal kontot pole ? et ega me sularahas seda ei tee, et peaks konto tegema.»

Taur jäi seepeale nõusse, et tuleks tõesti konto teha, ent selle peale teatas teller, et niimoodi ühekordseks kasutamiseks ei kavatse pank talle mingit kontot avada. Telleri nime Postimees ei avalda, kuni Nordea pank on juhtumit uurinud.

«Ma siis seletasin, et ilmselt hakkan seda edaspidi ka kasutama, on ju vaja,» rääkis Taur. «Siis anti ankeet, kus oli kirjas, et ma pean kirja panema kõik laekumised, mis hakkavad iga kuu tulema, ning kirja panema selle, kellele ma hakkan ülekanded tegema. Ma pidin tõestama kindlalt, kellele ja kui palju ma maksma hakkan.»

Taur rääkis Postimehele, et tundis end solvatuna, sest pangatöötaja käitus temaga ülbelt, justkui poleks teda kui klienti mitte kellelegi vaja. Nordea reklaamlause lubab, et «Nordea pank paneb naeratama».

Nordea panga jaepanganduse juht Toivo Annus keeldus Tauriga juhtunut kommenteerimast, enne kui pole välja uurinud kõiki fakte. «Meile ei ole sellist kaebust üldse laekunud,» lausus Annus. «Kui klient on rahulolematu, siis mina pöörduks enne ajalehte minemist selle töötaja juhi poole.»

«Provokatsioonidele me ei allu, kui on kliendil probleeme, siis ta pöördub meie poole ja me lahendame need,» rääkis Annus. «Praeguses pangandusalase konkurentsi ägenemises ma ei välista, et see lugu võib olla väljamõeldis. Liiga ilus, et olla tõsi ? kuidas see just selle nädala peale kukkus.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing