Ülo Toomsalu • 17. mai 2004 kell 6:04

PM: Tallinn lasi paneelmajade hoovi haljasalale rajada uue elamu

Linnaarhitektid lubasid Mustamäe tee ääres olevate üheksakorruseliste majade hoovis olnud laste mänguväljaku asemele rajada uue viiekorruselise kortermaja.

Tänavu kevadel lõpliku heakskiidu saanud ja eelmisel nädalal ehitama hakatud maja kerkib kahe nurkapidi koos oleva üheksakorruselise paneelmaja siseõuele, kus varem oli haljasala ning laste mänguväljak liivakasti ja turnimisredelitega. Lisaks asub naabruses veel hulgaliselt üheksakorruselisi elamuid, kirjutab Postimees.

Uue maja ehitamine Mustamäe tee alguses 1170ruutmeetrisele krundile tähendab, et ligi 300 elanikuga kahe paneelmaja hoovi haljasala enam peaaegu et ei jää. Ainus natukenegi suurem murutükike, kuhu kavandatakse ka uut mänguväljakut, paikneb sõidutee ääres.

Samuti hakkab uue 24 korteriga elumaja krunti ümbritsema 1,2 meetri kõrgune aed, et eristada vaid paarikümne meetri kaugusele paneelmajadest kerkiva uuselamu maatükki.

Säästva arengu ja planeerimise ametis töötav Kristiine piirkonna arhitekt Mare Lõhmus ütles, et paneelmajade hoovis olnud krunt oli omal ajal tagastatud eramaaks ja uus maja on kavandatud häid ehitustavasid järgides. «Sinna kerkib suhteliselt väike maja ja uus hoone on olemasolevatest piisavalt kaugel,» lausus ta.

Eelmisel nädalal alustas maja ehitav OÜ NSV Framm Ehitus uushoone rajamiseks puurvaiade panekut, mis aga kohe tõi paneelmajade elanikelt protesti, et nende elamud värisevad.

Linna ehitusjärelevalve peatas selle peale nädala keskel ehitustööd ja lasi teadlastel puurimisest tekkivat vibratsiooni uurida. Uuringu tulemused ei näidanud üle normi vibratsiooni, lubas ehitusjärelevalve reedel ehitajatel tööd jätkata.

Hetkel kuum