Ülo Toomsalu • 17. mai 2004 kell 6:04

PM: Täna otsustatakse Peedu Ventseli kopteri otsingute lõpetamine

Helikopteriga kaduma läinud Peedu Ventseli otsinguid juhtivad piirivalvurid teevad täna otsuse, mis tõenäoliselt lõpetab metsade lauskammimise.

Maaotsingute staapi juhtiv Lõuna politseiprefektuuri korrakaitsedirektor Tiit Allik ütles, et eilse seisuga otsisid politseinikud, kaitseliitlased, päästjad, piirivalvurid ja vabatahtlikud metsast veel elusat inimest, kirjutab Postimees.

«Inimeste aitamine on meie kohus,» sõnas Allik. «Kuni pole välistatud, et otsime elusat inimest, jätkame otsinguid.»

Allik lisas, et otsuse massiliste otsingute lõpetamiseks saab teha vaid operatsiooni juhtiv piirivalve merevalvekeskus. Et eile lõpetamiskorraldust polnud, valmistusid politseinikud õhtul metsaminekuks.

Allik ja Lõuna politseiprefekt Aivar Otsalt nentisid eile mõlemad, et mida edasi läheb aeg, seda väiksemaks jääb tõenäosus Ventsel ja tema kopter tavaotsingute või metsa läbikammimisega leida.

Lõuna politseiprefektuuri nõunik Gunnar Suur nentis, et viie päevaga on mööda maismaad ja lennukeil otsides kulutatud juba mitu miljonit krooni ja kusagil tuleb piir, millest üleminek pole enam mõistlik.

Piirivalveameti pressiesindaja Urmo Kohv lausus, et otsus otsingute jätkamise kohta tuleb täna. «Laupäeval kogunes lennupääste ekspertkomisjon, kus arutati kõiki võimalusi ja otsustati jätkata pühapäeva õhtuni. Elusa inimese leidmise tõenäosus on võrdlemisi väike.»

Hetkel kuum