EPL: Seadus käsib töölepingud jaanuariks korda teha

18. mai 2004, 08:00

Hiljuti vastu võetud töölepinguseaduse muudatused nõuavad töölepingute ülevaatamist, sest loetletud on rida üksikasju, mis kindlasti peavad lepingus olema.

Tegemist pole siiski suurte, põhimõtteliste muudatustega, vaid pigem n-ö iluraviga. Näiteks jaanuarikuust alates, enne tänavuse aasta 1. maid sõlmitud lepingutes peavad kindlasti olema töötaja isikukood ja tegelik elukoht, samuti tööandja registrikood ning aadress, kus firma on registreeritud. Enim puudutab seadusemuudatus tööandjaid, kes ?armastavad? sõlmida tähtajalisi töölepinguid, sest nüüd tuleb ära näidata täpne alus ja põhjus, miks tööleping just sellisena sõlmitud on, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Suur osa praegu loetletud nõuetest oli ka varem vaja töölepingusse kirja panna, andmeid tuleb lihtsalt täpsustada. Juurde tuli näiteks see, et puhkuse saamine peab lepingus kirjas olema, varem seda vaja polnud,? ütles ametiühingute keskliidu jurist Helve Toomla. ?Enamikus töölepingutes on puhkus niikuinii sees, aga on ka neid ettevõtteid, kus puhkus on ette nähtud töösisekorra eeskirjadega.?

Praegusi töölepinguid hinnates nimetas Toomla levinud puuduseks asjaolu, et tähtajalistes töölepingutes pole kirjas selle alust. ?Terved tehased töötavad tähtajaliste töölepingutega, kuigi selleks tegelikult mingit alust pole. Praktikas on siin rikkumisi väga palju,? ütles Toomla. Nüüdsest peab töölepingus lisana olema ka tööülesannete kirjeldus, eraldi ametijuhendist enam ei piisa.

Et üldsus ootab pikisilmi täiesti uut töölepinguseadust, mis nõuab niikuinii töölepingute ülevaatamist, soovitas Toomla oodata 1. mail jõustunud nõudmiste lisamisega vähemalt juunikuuni.

?Praeguses eelnõus on küll sama redaktsioon nende kohustuslike tingimuste osas. Kui juunikuus ei jõuta uut töölepinguseadust vastu võtta, siis tasub hakata neid ülaltoodud nõudeid vanadesse töölepingutesse sisse viima. Kiirustada enne sügist ei tasu,? nentis jurist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing