Dagomaril on maksuvõlgade kustutamiseks aega aasta lõpuni

19. mai 2004, 14:09

Maksuameti teatel on Hiiu Kaluri gruppi kuuluva Dagomari suure maksuvõla puhul võetud eesmärgiks enamuse võlgade likvideerimine selle aasta jooksul.

Maksu- ja tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhataja Raul Siem ütles, et mai alguses kohtuti ASi Dagomar esindajatega eesmärgiga leida lahendus maksuvõlgade likvideerimiseks ja ettevõtte edasiste arenguperspektiivide selgitamiseks. 'Kohtumisel toimunud arutelul hinnati peamiselt võimalusi maksuvõlgade likvideerimiseks,' rääkis Siem. 'Kuigi võimaluste hulk ettevõttel võlgnevuste likvideerimiseks on suhteliselt piiratud ja sõltuvad erinevatest asjaoludest on need võimalused esialgsel hinnangul siiski olemas.'

Siemi sõnul on täpsem tegevuskava võlgade likvideerimiseks ja selle
reaalsuse hindamine on hetkel maksuhalduril töös. 'Eesmärgiks on enamuse
maksuvõlgade likvideerimine ettevõtte poolt käesoleva aasta jooksul,' lisas Siem.

Maksuameti teate on Dagomarile jooksva võla kohta tehtud sissenõudmise alustamise hoiatus. Sundsissenõudmist alustatakse siis, kui maksuametile tundub võlgade likvideerimise perspektiiv ebareaalne.

Kalapüügiga tegelev Dagomar ei ole ainuke Hiiu Kaluri grupi ettevõte, kes makse ei maksa. Kokku on grupi ettevõtted riigile võlgu 27,6 miljonit krooni, millest enamiku moodustab Dagomari võlg (koos viivistega 20 miljonit krooni). Viimasest võlasummast küll 11 miljonit krooni on ajatatud (tagatiseks Hiiu Suursadam), kuid Dagomari võlg riigi ees kasvab endiselt kiiresti. Juba on ettevõte maksuvõlglaste edetabelis tõusnud 13. kohale, olles suuremaid selliseid riigivõlglasi, kes reaalselt hetkel ka ettevõtlusega tegeleb.

Täna teatas Hiiu Kaluri juht ja omanik Toomas Kõuhkna Eesti Päevalehe vahendusel, et ettevõte investeerib veel tänavu 27 miljonit krooni Venemaale ja Ukrainasse, rajades sinna kreveti- ja konservitootmised.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing