Hewlett-Packardilt müügirekord

19. mai 2004, 11:53

Maailma suuruselt teise arvutitooja Hewlett-Packard teise kvartali käive oli Aasia ja Euroopa suunalise tugeva müügi tõttu rekordiline.

Aktsia <GR#US.HPQ> vedas tõusule jutt, et firma teise poolaasta käive ületab analüütikute ootusi, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg. Väärtpaber on tõusnud järelkauplemises 4,6%, tasemeni 20,75 dollarit.

Arvutitootja kvartalikasum tõusis 659 miljonilt 884 miljoni dollarini (0,29 dollarini aktsia kohta). Käive kasvas tänu dollari nõrkusele 12% ning jõudis 20,1 mld dollarini. Ilma dollari vajumiseta oleks käibekasv piirdunud 4 protsendiga.
Aasia regioonis tõusis käive 22% ning Euroopas 17%. USAs piirdus müük 4% tõusuga.

Käibe tõus näitab, et Hewlett-Packard on võisteldes oma konkurentidega nagu Delli edukam kui osa analüütikuid on arvanud, ütles Becker Capital Management fondivalitseja Pat Becker Jr.
Hewlett-Packard kempleb Delliga nii arvutite, serverite kui printerite sektoris.

?Hewlett-Packardi neli peamist üksust olid kasumlikud juba kolmandat kvartalit järjest,? ütles firma tegevjuht Carly Fiorina. ?Me hoiame oma turuosa ja võtame tuure üles, hoolimata konkurentide retoorikast,? lisas üks maailma tuntumaid naisjuhte.

Majandusaasta teiseks poolaastaks ootab kompanii 39,7-40,7 mld dollarist käivet, samas kui analüütikute keskmised ootused püsisid 39,7 mld dollari peal. Poolaasta 0,74 dollarine aktsiakasumi prognoos ühtib analüütikute ootustega.

?Need olid korralikud tulemused. Kasum vastas ootustele ja prognoos ületas veidi ootusi,? ütles Stein Roe Investment Counsel fondivalitseja Chuck Jones.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing