Pärnu PM: Pärnu hotelli laienemisplaanid sattusid kahtluse alla

19. mai 2004, 08:28

Eile tekitas vastuseisu Pärnu Rüütli 44 kinnistu detailplaneeringu eskiis, sest plaanitu ületas märgatavalt lähteülesandes lubatud piire.

Detailplaneeringu tellija AS Pergo Hotels tahab ehitada kinnistul asuvat hotell Pärnut kaks korda senisest suuremaks ja renoveerida olemasolevat hoonetki, kirjutab Pärnu Postimees.

Arendaja tahab hotelli Aia tänava poolsele seitsmekorruselisele osale ehitada peale ühe korruse ning rajada selle taha, Rüütli tänava poole jäävasse külge seitsmekorruselise hoone. Vanaga ühendatud hoonetiib tuleks enam-vähem samasse paika, kus praegu paikneb restoran, mis kavade kohaselt tuleks lammutada. Uus toitlustusplokk koos konverentsisaaliga leiaks asupaiga Pargi tänava äärde.

Hotelli peasissekäik tulekski Rüütli tänava poolsesse külge, parklad aga kinnistu kutsehariduskeskuse hoone poolsesse siseõue. Kuna linnavalitsus oli kehtestanud detailplaneeringu lähteülesandes nõude, et Rüütli tänava poolne osa ei tohi olla kõrgem kui üle tänava paiknev hoone ehk kolm korrust, ületavad Pergo Hotelsi soovid lubatu märgatavalt.

Pergo Hotelsi tegevdirektor Ado Sepa selgitas, et kui renoveerida möödunud sajandi 70ndate algul valminud hotelli tänapäeva nõuetele vastavaks, tuleb ohverdada suur osa numbritubadest ning selle kaotuse korvamiseks ongi vaja püstitada uus hooneosa. Investeering läheks maksma üle 100 miljoni krooni ja Sepa arvates Pärnu linn sellest ainult võidaks, kui linna südames esindushotell igati tänapäevase näo ja sisu saab.

Pärnu linnaarhitekt Ülar Saar leidis, et praegusel kujul on detailplaneering lähteülesandest niivõrd erinev, et kui arendajad oma soovist ei loobu, tuleb taotleda linnavalitsuselt uus lähteülesanne.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing