Ülevaade tänastest ajalehtedest

19. mai 2004, 08:37

Eesti Päevaleht:

Eesti-Soome merekaabli projekti Estlink finantseerimise osas löövad Eesti, Soome, Läti ja Leedu energiafirmad käed juba selle kuu lõpus või järgmise kuu alguses.

Kuigi viimased kaks aastat on Hiiu Kalurile rasked olnud, ehitab ta tänavu ühe tehase Venemaale ja teise Ukrainasse.

Viimase poole aasta jooksul on tunduvalt kasvanud Soome väikefirmade hulk, kes kasutavad ära Eesti liberaalset majanduskeskkonda ja soodsat maksusüsteemi ning registreerivad ettevõtte meil.

Esmaspäeval sai ümber aeg osalemaks linnale kuuluva AS-i Signaal aktsiate ostuks korraldatud enampakkumisel. Ainsa pakkumise tegi Reveko Telekommunikatsioonide ASi tütarettevõte OÜ Richtel.

Postimees:

Odavamaid vorstitooteid võib oodata kuni kümneprotsendiline hinnatõus, kui Eesti otsustab ühes ELiga kuni 2006. aastani keelata mehhaaniliselt konditustatud lihamassi (MDM) sisseveo.

Salvesti konservitööstus peab läbirääkimisi seni avalikustamata Jaapani toiduainetööstuskontserniga, et eksportida Jaapanisse tulevikus 500?1000 tonni Eesti mustikamoosi aastas.

Pealinna alkoholimüügi piirangud viiksid viina vähemalt sadakonnast pealinna väikepoest, sest täna linnavalitsuse istungil olev eelnõu lubab uuest aastast kanget alkoholi müüa vaid vähemalt 100-ruutmeetristes poodides.

Euroopa Konkurentsivõime Nõukogu otsustas tõenäoliselt veel eile õhtul, et ELis ühtlustatakse kutsekvalifikatsioonide tunnustamine, mis tähendab, et Tartus või Tallinnas hariduse omandanud tööline saab oma diplomiga peagi tööd ükskõik millises ELi riigis.

Pärnu Postimees:

Eile tekitas vastuseisu Pärnu Rüütli 44 kinnistu detailplaneeringu eskiis, mida planeerimisosakonnas arutati, sest plaanitu ületas märgatavalt lähteülesandes lubatud piire. Detailplaneeringu tellija AS Pergo Hotels tahab ehitada kinnistul asuvat hotell Pärnut kaks korda senisest suuremaks ja renoveerida olemasolevat hoonetki.

Virumaa Teataja:

Viru Õlle töötajad võitlesid ametiühingu abiga endale välja 28,6protsendilise palgatõusu, õlletehase juhtkond aga väidab, et palgatõus oli kavandatud ja mingist ametiühinguaktsioonist pole põhjust rääkida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing