Taani liimpuidutehas kolis Jõgevamaale

Väinu Rozental 20. mai 2004, 00:00

Sylvesteri meestele kuuluva Lehtpuutöötlemise ASi ja Taani firma Scandi Floor APSi poolt aasta alguses loodud AS Scandi Floor Eesti alustas proovitootmisega aprillis. Seadmed on üle toodud Põhja-Taani linnas Hjööringis tootmise lõpetanud tehasest. Järgmisel nädalal alustab Kurista liimpuidutehases tööd teine vahetus. Täisvõimsusel töötavas tehases saab tulevikus tööd 35 inimest.

Scandi Floor Eesti nõukogu esimehe Kaido Jõelehe andmeil on firma omanikud investeerinud tehasesse 20 miljonit krooni. Lehtpuutöötlemisele kuulub Scandi Floor Eestist 66 protsenti ning Taani firmale Scandi Floor 34 protsenti. ?Lehtpuutöötlemine vastutab tooraine ja tootmise eest ning müügipool on taanlaste mure,? rääkis Jõeleht ning lisas, et Scandi Floor Eesti on üks väheseid firmasid maailmas, mis toodab konteineri ja treieleri põhjasid kasepuust.

Ligi 90 protsenti Kuristal toodetust hakatakse eksportima Hiinasse, kus valmistatakse enamik maailma konteineritoodangust, ja ülejäänu läheb Euroopasse. Aastas plaanib Scandi Floor Eesti toota kuni 10 000 põrandat, mis moodustab umbes pool protsenti maailma konteineritest. Aastakäibeks prognoosib Scandi Floor Eesti 30 miljonit krooni ning tasuvusajaks viis aastat.

?Kuna kaseliimpuidust põrand on 200?300 kilogrammi kergem kui näiteks rohkem kasutatav vineerpõrand, siis saab meie põrandaga varustatud konteinerisse panna selle võrra rohkem kaupa,? ütles Scandi Floor Eesti tegevjuht Kristjan Prants. ?Teatud efekti annab see Euroopas, kus autorongidele on kehtestatud maksimaalne kaal.?

Prantsu sõnul lõpetas Scandi Floor APS konteineripõrandate tootmise Taanis eelkõige seepärast, et ei suutnud varuda piisavas koguses kasepuud.

?Lehtpuutöötlemise ASile sobib konteineripõhjade tegemine väga hästi,? lausus Prants. ?Kui Lehtpuutöötlemise teised tsehhid kasutavad mööblidetailide tootmiseks kvaliteetsemat kasepuitu, siis põrandate tegemiseks kõlbab ka vähem väärtuslik osa kasest ehk südamik.?

Scandi Floor Eestit varustavad kaseplankudega Lehtpuutöötlemise gruppi kuuluvad AS Kurista Saeveski ja AS Aravete Saeveski. ?Momendil kasepuu varumisega Eestis probleeme pole,? kinnitas Kaido Jõeleht ja lisas, et tulevikus tahavad nad hakata kasepuud importima ka Valgevenest.

Lehtpuutöötlemise ASi tegevjuhina asus alates teisipäevast tööle Toomas Tapupere, kes seni töötas mööblifirma ASi Thulema Kose tehases tootmisdirektorina.

?Poolteiseaastane leping Lehtpuutöötlemise senise tegevjuhi, taanlase Bent Michael Greenlind Jorgenseniga sai otsa,? põhjendas juhivahetust Lehtpuutöötlemise ASi nõukogu esimees Kaido Jõeleht.

Jõelehe sõnul läks Jorgensen ühe Taani puidufirma esindajana tööle Venemaale. Enne Lehtpuutöötlemist oli Jorgensen mööblifirma ASi Bodilsen Estonia tegevdirektor.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing