Vana telefoninumbri järgi saab otsida sama inimese teisi telefoninumbreid

Indrek Kald 20. mai 2004, 00:00

Eestis tekib tänavu sügisel võimalus vahetada mobiilsideoperaatorit, jättes senise numbri ja seni operaatorile viitava koodi (50, 51 jms) muutmata. Kuid tänu kõnekaartide hiljutisele hinnasõjale on ilmselt juba praegu paljud mobiiliomanikud võtnud lisaks oma põhinumbrile kasutusele veel ka tasuta kõnesid pakkuva kõnekaardi. Mport on teenus, mis võimaldab leida telefoninumbrit vahetanu uue numbri tema endise numbri järgi. Selleks, et endise numbri järgi uut leida, peab numbrivaldaja olema eelnevalt registreerinud numbripaari.

Numbripaari registreerimiseks tuleb saata uuelt telefoninumbrilt lühisõnum numbrile 1311 sisuga ?Mport regi vananumber kommentaar?, kus vananumber on telefoni number, mida registreerija enne numbrivahetust kasutas. Kommentaar on numbripaarile lisatud sõna või näiteks kasutaja eesnimi. Kommentaari lisamine pole kohustuslik. Pärast sõnumi saatmist registreeritakse andmebaasis kasutaja numbripaar, milles esimeseks numbriks on vana number ja teiseks on telefoninumber, millelt sõnum saadeti ehk uus number. Uue numbri teadasaamiseks tuleb teha päring Mpordi kodulehelt või saata sõnum numbrile 1311 sisuga ?Mport otsi vananumber?, kus vananumber on telefoninumber, mille järgi tahetakse leida uut. Numbriteks võivad olla ka lauatelefoninumbrid. Mpordi teenuse plussiks on see, et uut telefoninumbrit on võimalik teada saada ainult nendel, kes teadsid ka vana numbrit. Teenuse miinuseks on esialgu väike kasutajate ring.

Üks sõnum maksab 5 krooni. Kaubamärki Mport kasutab 2003. aasta sügisel asutatud SMS-sisuteenuseid pakkuv firma OÜ Update Solutions.

  • Uue numbri leidmiseks tuleb veebi www.mport.ee sisestada vana number.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing