EPL: Tulika alustab taksode jälgimist ja suunamist reaalajas

20. mai 2004, 08:05

Tulika Grupp paigaldab sügiseks kõigile oma 200 taksole GSM-GPRS süsteemid, mis võimaldavad reaalajas jälgida taksode asukohta ja liikumist.

Tänu uutele seadmetele lüheneb taksode ooteaeg ? dispet?er saadab kliendile lähima takso ja hindab ooteaega, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui di?petser näeb, et vaba takso asub kliendist saja meetri kaugusel, tuleb auto kohale minutiga,? ütles Tulika Grupp ASi tegevjuht Anne Rebane.

Praegu on Rebase sõnul takso täpset kliendini jõudmise aega raske hinnata, sest raadioeeter ummistub, kui mitu taksojuhti teatab korraga oma asukohast. Liiklus muutub linnas aga järjest tihedamaks ja lubatud kümne minutiga muutub kohalejõudmine aina raskemaks. Samuti on äärelinnas, kuhu rajatakse järjest uusi tänavaid, õige aadressi ülesleidmine aina keerukam.

R-Süsteemide OÜ riistavara projektijuht Taavi Kippak ütles, et taksodele paigaldatav seade on pisike ? umbes selline, kui kaks keskmist mobiiltelefoni kõrvuti panna.

?Taksomeetrist tulev signaal näitab, kas takso on vaba või mitte ja kui kiiresti see liigub. GPRS-süsteem määrab satelliitide abil täpse asukoha. Signaal edastatakse iga sekundi järel mobiilivõrgu kaudu di?petseri arvutisse,? lisas R-Süsteemide tarkvara projektijuht Toivo Adamson.

?Meie kogemus näitab, et Tulika taksot on võimalik jälgida kogu ELi territooriumil, Hispaania lõunatipuni välja,? lisas Adamson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing