20. mai 2004 kell 13:56

Amazoni looja võib Google aktsiate pealt teenida 1500kordse kasumit

Online-kaubamaja Amazon looja Jeff Bezos võib oma Google aktsiate pealt teenida 1500kordse kasumi.

Sama õnnelik saatus võib tabada ka Amazoni endist juhti Ram Shrirami.

Ajakirja Forbes andmeil võib maailma rikkuselt 82. inimene (varandusega 5,1 mld dollarit) Jeff Bezos selle aasta lõpus, kui otsingumootor Google tõenäoliselt börsile tuleb, oma kohta rikaste edetabelis koha või paari võrra parandada, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Google avaldas USA Väärtpaberijärelevalvele (SEC) 29. aprillil edastatud dokumentides, et müüs 1998. aastal enne ettevõtte moodustumist 15,36 mln A-seeria aktsiat hinnaga 0,06 dollarit tükk ettevõttega mitteseotud investoritele. Dokument tõendab, et Jeff Bezos oli üks viiest investorist, kes Google`i aktsiaid ostis. Samas on dokumendis märkimata kui palju aktsiaid Bezos endale sai.Spekuleeritakse, et Jeff Bezos ja Ram Shriram võisid toona osta 200tuhande dollari eest Google aktsiaid.

Arvestades, et otsingumootori turuväärtuseks hinnatakse hetkel 25 mld dollarit teeb see A-aktsia hinnaks umbes 91 dollarit. Väärtpaberite toonast 0,06 dollarist soetushinda tähendaks see rahapaigutajatele 1500kordset kasumit.

?Bezosele peab tema tulevikunägemuse eest andma au. Kes oleks 1998. aastal osanud arvata, et järgmiseks suureks asjaks saab interneti ostingumootor,? ütles tarkvarafirma Opsware tegevjuht Benjamin Horowitz.

Hetkel kuum