Grillfest on surnud, elagu Grillfest!

Christel Karits 21. mai 2004, 00:00

Esmakordselt on Grillfest õlletelgikeskkonnast toodud üle eksklusiivsesse mõisamiljöösse. Üheks muudatuse põhjuseks on kindlasti see, et tänavu toimuvad Euroopa Barbeque Meistrivõistlused Eestis.

Uudne on nii ürituse programm, korraldus kui ka sihtgrupp. ?Eestis seni pakutavate suveürituste korraldajad on teenimatult tähelepanuta jätnud inimesed, kes ei oota suvistelt vabaõhupidudelt ainult valju muusikat ja plasttopsides õlut,? ütles festivali peakorraldaja Kaspar Eeroja.

Festivalipaigaks on Saue mõis, mis sobib arhitektuuriliselt võistluste atmosfäriga. Hoopis teise näo on saanud ka festivali kultuuriprogramm. Lisaks pealavale, kus esinevad d?ässi tippartistid Sergio Bastos Brasiiliast ja Hedvig Hanson Eestist on mõisasse üles pandud täiesti uudne Kunstilava, kus hea toidu kõrvale saab kahe festivalipäeva vältel kuulata Eesti Muusikaakadeemia noorte talentide ülesastumisi. Samal laval esitab loominguline üksus Gurmeeteater lustimängu ?Agnes ja Gabriel 20 aastat hiljem ehk Reliikvia tee Euroopasse?.

Lisaks kümnele Eesti võistkonnale on Grillfestile saabumas kolm võistkonda Poolast ja kaks Saksamaalt. Esindatud on Ukraina, Läti, Leedu, Taani, Venemaa, Inglismaa, ?veits ja USA. Selgumas on veel Rootsi, Ungari, Hollandi, Austria ja Iirimaa grillijate osavõtt.

Üksikutel soovijatel on samal päeval võimalus lunastada 500 krooni eest lauapilet ja osa saada võistlustööde esitlusest.

Pilet sisaldab viiekäigulist einet ja kõike, mis sinna juurde kuulub. Igasse võistluslauda pääseb peale ?ürii liikmete veel neli külastajat. ?Sellist einet juba restoranist ei saa,? kinnitas Eeroja.

Esimese vabaõhuüritusena Eestis saab Grillfestil kaardiga maksta. Kaardimakseterminal paigaldatakse festivali territooriumile Saue mõisaparki. Lisaks pileti ostule on võimalik tasuda kaardiga ka restoraniarvet.

?Sihtgrupp, keda huvitab heatasemeline toiduvalmistamine ja kultuurne meelelahutus, ei soovi kanda taskus suurt hulka sularaha, seetõttu on kaardimaksete võimaldamine ennekõike kummardus meie publikule,? ütles festivali korraldaja Kaspar Eeroja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing