Uus Vectra Caravan edestab mahutavuselt Opel Omegat

Tõnu Tramm 21. mai 2004, 00:00

Ta on 2 mm pikem, 13 mm laiem ning telgede vahelt koguni 10 cm pikem. Vaid pagasiruumi maht on normaalasendis 10 liitrit Omega omast väiksem, kuid seevastu istmed alla lastes on Vectra taas Omegast üle ja seda mitte vähe ? tervelt 50 liitri jagu. Kokkuvõttes ulatub Vectra pagasiruum 1850 liitrini.

Tähelepanuväärne on asja juures seegi, et Omega on läbi aegade kuulunud suurte-keskautode klassi, Vectra aga keskklassi. Nüüd on kaardipakk aga täiesti segi aetud, sest kui võtta võrdluseks näiteks värskelt müügile jõudnud suure-keskklassi universaalauto (BMW 5. seeria Touring), siis Vectra pagasiruumi maht on sellest normaalasendis üle 100 liitri suurem, istmed alla lastes on vahe aga suisa üle 300 liitri. Eestis müüdavatest universaalautodest on tagaistmed all asendis Vectrast suurem vaid E-klassi Mercedes (1950 l). Kõik ülejäänud mahukamad sõiduriistad liigituvad juba mahtuniversaalide alla.

Vectra Caravan on vaieldamatult üks praktilisemaid autosid neile, kes soovivad jääda traditsioonilise sõiduauto juurde ega soovi soetada väike-keskauto baasil valminud mahtuniversaali. Telgede vahe nagu suurel keskautol, hind ja mahutavus aga nagu väiksemal mahtautol. Perele, kes peab nädalavahetustel võtma ette pikema teekonna maakodusse, on see parim lahendus: mahukas, aga samas pehme ja mugav sõita.

Ka hind on igati konkurentsivõimeline. 1,8-liitrise bensiinimootoriga Vectra Caravani saab kätte alates 278 000 kroonist (Essentia varustus) ja baashinna sees on sellisel mudelil hädavajalik olemas.

Kui soov näiteks konditsioneeri järele, võib juba soetada Comfort-varustuses auto, mille hind on 16 000 krooni kõrgem, kuid jääb siiski alla 300 000 piiri. Seegi on üsna mõistlik hind, arvestades, et tegemist sisuliselt suure-keskautoga. Isegi universaalkerega keskautode seas pole alla 300 000kroonise baashinnaga autosid palju ? Mazda6, Ford Mondeo, Renault Laguna ja Peugeot 406, kuid kõik nad jäävad mahutavuselt Vectrale alla. Istmed all asendis vähemalt 100 liitri jagu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing