Erimeelsused lõpetasid Tallinna Vee ja BREM Kinnisvarahoolduse koostöö

21. mai 2004, 13:46

Eile sai AS Tallinna Vesi ametliku kirja BREM Grupilt sooviga lõpetada koostööleping, kuna pooled ei jõudnud lepingu tingimustes kokkuleppele.

BREM Kinnisvarahooldus saatis mõned päevad tagasi ka oma klientidele laiali kirja, milles teatas veenäitude teatamise, arvere esitamise ja tasumisega soetud korra muutumisest alates juunikuust. Senini korjas veenäidud tarbijatelt kokku BREM ning edastas need töödeldud kujul Tallinna Veele. Teenuse pakkumiseks konkreetset lepingut OÜ BREM Kinnisavarahoolduse juht Vello Mäesepa sõnul pole ettevõtetel juba mõnda aega.

Mäesepp ütles, et ettepaneku lõpetada koostöö täielikult tingisid BREMile aastas ligi miljoni kroonise kahjumi toovad tingimused. Tingimuste parandamiseks Tallinna Vesi aga tema sõnul omapoolset vastutulekut näidanud pole. ?Me ei tee seda pahatahtlikel põhjustel, aga me ei saa teenuse pakkumist jätkata, kui üks ettevõte surub peale röövellikke tingimusi,? lausus ta. ?Samas BREM pole mingi väike taskuettevõte, vaid Tallinna Vee täiesti arvestatav partner. Näiteks prügiettevõttega Cleanaway meil selliseid probleeme ei ole.?

Mäesepp tunnistas, et BREM ei ole Tallinna Veele kõiki arveid maksnud, et hoiduda veelgi suurema kahjumi tekkimisest.

ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Bob Gallienne selgitas, et hiljutistel lepingutingimuste läbirääkimisel BREMiga püüdis Tallinna Vesi jõuda kokkuleppele veeettevõttele täiendava kindlustunde saavutamiseks BREMi poolt laekumata maksete osas. ?Siiski leidis BREMi, et ei saa nõustuda meie poolt esitatud tingimustega ning ei tee makseid tähtaegselt. Tänase seisuga on BREMil Tallinna Veele vee- ja kanalisatsiooniteenuse tasumata arveid kogusummas 4,2 miljonit krooni,' ütles Gallienne. 'Meie peamine mure on kindlustada vee- ja kanalisatsiooni teenuse osutamine neile klientidele, keda BREMi poolne lepingu ülesütlemine puudutab. Iga klient saab lähipäevil ASilt Tallinna Vesi kirja, mis annab juhiseid edasiseks tegevuseks, et tagada teenuse jätkumine.?

Esiteks kutsub AS Tallinna Vesi kõiki kortermaju, kus ei ole veel loodud korteriühistuid üles seda protsessi alustama, lisas ta.

AS Tallinna Vesi on BREMi suhtes algatanud kohtumenetluse 1,4 miljoni suuruse maksetähtaja ületanud võlgnevuse sissenõudmiseks.

ASi Tallinna Vesi ja BREMi vahelise koostöö lõppemine puudutab umbes 600 kortermaja üle Tallinna. BREM Gruppi kuuluvad OÜ BREM Kristiine Kinnisvarahooldus, OÜ BREM Vanalinna Kinnisvarahooldus, OÜ BREM Kadrioru Kinnisvarahooldus, OÜ BREM Lasnamäe Kinnisvarahooldus, OÜ BREM Kinnisvarahooldus ja OÜ BREM Pelgulinna Kinnisvarahooldus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing