Helenius: nõukogu tagab Baltika ärisuhete puhtuse

21. mai 2004, 12:36

Joakim Helenius möönab, et pärast Äripäeva artiklit puukfirmadest on nõukogu arutanud lipsude ostmist Maire ja Meelis Milderile kuuluvast firmast.

?Nõukogu reageerib igale taolisele infole,? ütles Baltika aktsionär Helenius, ?ent midagi, mille pärast oleks pidanud muret tundma, me ei avastanud. Kõik oli kontrolli all.?

Sel nädalal teatas Baltika Grupi juhatuse esimehele Meelis Milderile ja tema abikaasale kuuluv OÜ Maisan lipsutootmise lõpetamisest, enam kui poolte töötajate koondamisest ning firma restruktureerimisest. Põhjuseks ?konkurentsisituatsiooni muutus?, vahendas BNS. Äripäev kirjutas aprillis, et Baltikale lipse tootva OÜ Maisani rentaablus on rõivatööstuses harva esinev 20%.

?Ma ei tea otseselt selle otsuse tagamaid,? kommenteeris Helenius. ?Nõukogu ülesanne on tagada, et kõik ärisuhted oleksid kommertsalustel ning et Baltika ei maksaks kuskil turuhinnast rohkem.?

Heleniuse sõnul töötab firmas juba aastapäevad Briti konsultant Penny Robinson, kelle ülesanne on hankesüsteemi tõhustada ning ehitada süsteem, kus ostuotsused oleksid lahus näiteks firmas sellisel positsioonil olevatest inimestest nagu Milderid. ?Kontrollid peavad paigas olema?. Robinson on huvitatud ainult Baltika huvidest ning vaatab kogu süsteemi üle just selle pilguga, ütles Helenius.

Eriti sellisel juhul nagu Baltika ärisuhe Milderite firmaga on oluline tagada, et see oleks puhas ärisuhe ning et selle tingimused oleksid Baltikale kasulikud, ütles Helenius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing