India uus peaminister lubab inimnäolisi reforme

21. mai 2004, 13:15

India uus peaminister Manmohan Singh lubab inimnäolisi reforme, kus põhiline on võitlus vaesuse ja töötusega ning agraarsektori arendamine.

Eelmise valitsuse erastamisprogrammi kärbitakse sealjuures tublisti. Riigipanku ja energeetikakompaniisid Oil and Natural Gas Corporation ning GAIL India Manmohan Singh erastada ei kavatseta.

Singhi programm põhineb reformidel, mida ta viis läbi veel rahandusministrina aastatel 1991-96. Samas lubab Singh riiki meelitada välisinvestoreid.

India vajab nii tugevat riiklikku kui tugevat erasektorit, kuulutas Singh. Uue kabineti prioriteetideks saavad võitlus vaesuse ja tööpuudusega, põllumajanduse tootlikkuse suurendamine, tervishoiusüsteemi arendamine ja teede ehitamine.

Majandusprogrammi üksikasjad ilmuvad paari päeva jooksul pärast konsultatsioone partneritega valitsuskoalitsioonist.

Peaminister kavatseb alustada ka dialoogia Ka?miiri separatistidega, samuti jätkata rahuläbirääkimisi Pakistaniga.

Ekspertide arvates võtab turg Singhi programmi positiivselt vastu. Ta on India ajaloos esimene peaminister, kes pole hinduist, vaid kuulub sikhide hulka. Lisaks pole uus peaminister erinevalt paljudest teistest poliitikutest olnud seotud korruptsiooniskandaalidega, omades täiesti puhast reputatsiooni.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2004/05/21-67-03.html>
<#BBC=http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/south_asia/3731113.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing