Alvar Jõgeva • 21. mai 2004 kell 13:21

Börsikommentaar: Baltika aktsia pakub huvi

Üsna aktiivselt kaubeldi täna Baltika aktsiatega. Kokku sooritati 12 tehingut ligi 10 tuhande aktsiaga. Aktsia sulgus 3,4 protsenti plussis 23,78 kroonil.

Baltika tulemused on viimasel ajal märgatavalt paranenud ja edasiminekut on ka kergem jälgida, kuna käekäigust raporteeritakse iga kuu. Positiivse poole pealt võib veel välja tuua firmajuhi soovituse aktsiaid osta. Samas on Meelis Milder jäänud varem hätta käibe- ja kasumiprognooside täitmisega. Selleks aastaks pole Baltika prognoose avaldanud. Ettevõtte tegi suurima panuse küll Montonile, kuid viimasel ajal on edu saavutatud hoopis Baltman ja CHR/Evermeni kaubamärgid.

Isiklikult pean Baltika aktsiat huvipakkuvaks, investeerimisotsuse langetamiseks tasub veel oodata kinnitust paranevate tulemuste näol. Praegu askeldavad Baltika aktsiatega peamiselt spekulandid, kes loodavad kiirele hinnatõusule. Veidi ebameeldivaks teeb kauplemise suhteliselt lai ostu-ja müüginoteeringute vahe, seega on kasulikum kaubelda limiithinnaga orderiga.

Baltika aktsiad on oma kõrgtasemest langenud väga viletsate majandustulemuste tõttu. Siiski on näha juba valgust tunneli lõpus, kuid aktsia pole veel oluliselt tõusnud, lisaks kaubeldakse vaid veidi kõrgemal raamatupidamisväärtusest. Need põhjused teevad aktsia huvitavaks.

Täna lõppesid Tallinna börsil maikuu optsioonid, mis toob tavaliselt kaasa suurema käibe. Börsi käive oli täna 31 miljonit krooni. Osaliselt oli tingitud käibekasv võrreldes eilsega ka Skandinaavia investorite naasmisest, kes eile pidasid pühi.

Tänu börsipäeva lõpus tehtud 158 000 Telekomi aktsiaga tehingule, sai käibetiitli endale Eesti Telekom. Käivet kogunes ligi 20 miljonit krooni ja aktsia sulgus 0,55 protsenti eilsest kõrgemal.

Hetkel kuum