Baltika aktsia atraktiivne

Alvar Jõgeva 24. mai 2004, 00:00

Reedel kaubeldi aktiivselt Baltika aktsiaga. Kokku sooritati 12 tehingut, ligi 10 000 aktsiaga. Aktsia hind sulgus 3,4 protsenti plussis, 23,78 kroonil.

Baltika tulemused on viimasel ajal märgatavalt paranenud ja edasiminekut on ka kergem jälgida, kuna käekäigust raporteeritakse iga kuu. Positiivse poole pealt võib veel välja tuua firmajuhi hiljutise soovituse aktsiaid osta. Samas on Meelis Milder varem hätta jäänud käibe- ja kasumiprognooside täitmisega. Selleks aastaks pole Baltika prognoose avaldanud. Ettevõtte tegi suurima panuse küll Montonile, kuid viimasel ajal on edu saavutanud hoopis Baltmani ja CHRi/Evermeni kaubamärk.

Isiklikult pean Baltika aktsiat huvipakkuvaks, investeerimisotsuse langetamiseks tasub veel oodata kinnitust paranevate tulemuste näol. Praegu askeldavad Baltika aktsiaga peamiselt spekulandid, kes loodavad kiirele hinnatõusule. Veidi ebameeldivaks teeb kauplemise suhteliselt lai ostu- ja müüginoteeringute vahe, seega on kasulikum kaubelda limiithinnaga orderiga.

Baltika aktsia on oma kõrgtasemelt langenud väga viletsate majandustulemuste tõttu. Siiski on tunneli lõpus näha juba valgust. Kuid aktsia pole veel oluliselt tõusnud, lisaks kaubeldakse vaid veidi kõrgemal raamatupidamisväärtusest. Need põhjused teevad aktsia huvitavaks.

Reedel lõppesid Tallinna börsil maikuu optsioonid, mis on tavaliselt kaasa toonud suurema käibe. Reedel oligi see 31 miljonit krooni.

Hansapanga aktsia sulgus 1,48% madalamal ehk 93,88 kroonil. Kuigi pank avaldas tugevad esimese kvartali tulemused, on aktsia näidanud nõrkust. Negatiivselt võivad aktsiat mõjutada madalad eluasemelaenude intressid, mis vähendavad panga marginaale. Samuti on nõrgalt esinenud välisturud, mis mõjutab Hansapanga aktsiat kaudselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing