BREM lõpetab veearvete vahendamise

Anne Oja 24. mai 2004, 00:00

Mõned päevad tagasi saatis BREM Kinnisvarahooldus ka oma klientidele kirja, kus teatas veenäitude ja arvete esitamise korra ning tasumise muutumisest. Veenäitude korjamise ja edastamise lepingut pole ettevõttel Tallinna Veega juba mõnda aega, selgitas OÜ BREM Kinnisavarahooldus juht Vello Mäesepp.

Mäesepp ütles, et suhete katkestamise tingis Tallinna Vee tingimustest põhjustatud ligi miljoni kroonine aastakahjum. ?Me ei tee seda pahatahtlikel põhjustel, aga me ei saa teenuse pakkumist jätkata, kui üks ettevõte surub peale röövellikke tingimusi,? lausus Mäesepp. ?Samas BREM pole mingi väike taskuettevõte, vaid Tallinna Vee täiesti arvestatav partner.? Mäesepa sõnul näiteks prügivedaja Cleanawayga sarnaseid probleeme pole.

Mäesepp tunnistas, et BREM pole Tallinna Veele kõiki arveid maksnud. Seetõttu nõuab Tallinna Vesi BREMilt 1,4 mln krooni kohtu kaudu. Kokku on BREM vee ja kanalisatsiooni eest võlgu 4,2 mln krooni.

?Meie peamine mure on kindlustada vee- ja kanalisatsiooniteenuse osutamine neile klientidele, keda BREMi poolne lepingu ülesütlemine puudutab. Iga klient saab lähipäevil ASilt Tallinna Vesi kirja, mis annab juhiseid edasiseks tegevuseks, et tagada teenuse jätkumine,? ütles AS Tallinna Vesi juht Bob Gallienne. Esiteks kutsub AS Tallinna Vesi kõiki korteriühistuta maju üles ühistut moodustama, lisas ta.

Tallinna Kütte kommertsdirektor Priidu Nõmm ütles, Vello Mäesepaga on neil hetkel töised suhted. ?Koostöö toimub trasside renoveerimisel, soojasõlmede ehitamisel ja näitude edastamisel,? rääkis Nõmm.

Tallinna Küte loobus BREMi vahendusest küttearvete esitamisel juba 2002. aastal, mil BREM oli Tallinna Küttele võlgu miljoneid kroone. Samal aastal tasus BREM küll oma võla, kuid Tallinna Küte pole vana vahendussuhte taastamist seni kaalunud.

?2002. aastal edastasime arved otse 17 000 eraisikust korteriomanikule,? meenutas Nõmm. Täna saadab Tallinna Küte otsearveid 9000 BREMi eraisikust kliendile, ülejäänud koondusid ühistutesse, et saada osa suurklientide hindadest ja maksetingimustest.

Tallinna Vee ja BREMi lepingu lõppemine puudutab umbes 600 kortermaja üle Tallinna.

OÜ BREM Kinnisvarahooldus ühendas selle kuu algul gruppi kuuluvad kinnisvarahooldusettevõtted Kristiines, vanalinnas, Kadriorus, Lasnamäel ja Pelgulinnas ühise juhtimise alla ning koondas kümned kontoritöötajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing