Börsikommentaar: Viiel firmal tulemused avaldamata

24. mai 2004, 09:39

Tallinna börsil on majandustulemused avaldamata veel viiel I-nimekirja kuuluval ettevõttel. Nendest kõige olulisem on Saku Õlletehas.

Teistest pole veel tulemusi raporteerinud Kalev, Viisnurk, Tallinna Farmaatsiatehas ja Klementi. Majandustulemuste avaldamiseks on aega kuni 31. maini. Olen siiski jälginud, et viimasel päeval reeglina häid tulemusi ei avaldata. Positiivsete tulemustega ei viivitata tavaliselt, kuid halbu uudiseid püütakse edasi lükata.

Majandustulemuste kiiruse koha pealt võiks näite tuua suure lombi tagant, kus alumiiniumikontsern Alcoa avaldas I kvartali tulemused juba 6. aprillil. Ettevõte on tuntud majandusaruannete hooaja alustajana.

Kui muud tingimused jäävad samaks ja valida oleks kahe firma vahel, millest üks saab numbrid kokku löödud kiiresti ning teine kasutab tulemuste avaldamiseks viimast tähtaega, siis kahtlemata valiksin esimese varjandi. Samuti võiks olla ette nähtud kindel kuupäev, millal firma oma tulemused avaldab.

Varakult avaldatud tulemused näitavad, et raamatupidamine on korras, lisaks on investorid huvitatud võimalikult värskest informatsioonist. Arvan, et majandustulemuste avaldamisel on paljudel kohalikel firmadel veel kõvasti arenguruumi, samuti võiksid ettevõtted avaldada ka tulevikuprognoose.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing