EPL: Eesti Gaas plaanib gaasitoru Soome

24. mai 2004, 07:53

Eesti Gaas plaanib paigaldada Soome lahe põhja gaasitoru, et alustada maagaasi pumpamist Eestist Soome.

Toru läbilaskevõimsuseks plaanitakse 700 miljonit kuni 1 miljard kuupmeetrit gaasi aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Praegu toimub tehniliste ja majanduslike võimaluste hindamine ning Soome gaasivajaduse väljaselgitamine,? ütles Eesti Gaasi müügiosakonna direktor Raul Kotov.

Kuigi tähtaegu ja investeeringu suurust ei taha Eesti Gaasi juhid nimetada, võivad kõigi osapoolte kokkuleppe saavutamisel gaasijuhtme ehitamise tööd alata 2007. aastal. Soome maagaasi ostu-müügi firma Gasum OY ootab ehitustööde alustamist juba 2005. aastal.

Kotovi sõnul on veel vara rääkida ehituse alguse konkreetsetest tähtaegadest. Oluline on aga see, et kõik osapooled on huvitatud töötava torustiku olemasolust. Käivitumisel võimaldaks see projekt paremini koormata Eestis torustikke ja kasutada Soomel ka Lätis asuvaid gaasimahuteid. Lätile annab see omakorda võimaluse laiendada gaasimahuteid.

Vaatamata sellele, et eestlased ei ole veel kindlalt otsustanud, kas gaasijuhtme ehitamine teostub, on soomlased kindlad, et saavad tulevikus talveks vajalikud gaasivarud Läti Inculkansi maagaasihoidlatest. Gaasitoru ehitamine vähendaks Soome riigi sõltuvust Norra gaasist.

Eesti Gaasi suuromanikud on Euroopa kolm suurt gaasikompaniid ? OAO Gazprom, Ruhrgas AG ning Fortum Oil Gas OY.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing