PM: Elva elektroonikatehas kasvab linna suurimaks tööandjaks

24. mai 2004, 07:55

Soome firmale Ahlström Capital kuuluv Elva elektroonikatehas Ahltronix Eesti AS ehitab uue tootmishoone ning plaanib palgata lisaks sada töötajat.

Vana, 1000ruutmeetrise tootmis- ja olmehoone külge kerkib sügiseks 2700ruutmeetrine juurdeehitis. Ahltronix Eesti pole valmis avaldama laieneva tehase uue sisseseade ostuks kuluvat summat, kuid ehitustööd neelavad üle 20 miljoni krooni, kirjutab Tartu Postimees.

Ahltronix Eesti juhatuse esimees Anja Rouhiainen ütles, et ruumipuudus on firmat kummitanud juba hulga aega.

Elva elektroonikatehase üks suuremaid potentsiaalseid hankijaid on hambaraviseadmeid valmistav Soome firma Plan-meca, kelle tellimused moodustavad ligi poole Ahltronix Eesti käibest.

Partnerite hulka kuuluvad veel Soome elektroonikafirma Teleste ja tööstusinstrumentide valmistaja Honeywell ning Taani pumbavalmistaja Grundfos. Paar protsenti käibest annavad Venemaale ja Lätti müüdavad kaabeltelevisiooni programme selekteerivad filtrid.

«Me ei saa öelda, kes on meie suurimad tellijad pärast laienemist, sest ennustused ja tegelikud tellimused ei lange kokku,» rääkis Rouhiainen. «Potentsiaalseid kliente on palju ja praegune investeering on eeldus tellimuste saamiseks.»

Ahltronix Eesti palgal on praegu pisut üle saja inimese, kellest umbes kaks kolmandikku on elvalased, ülejäänud käivad tööl Rõngust, Nõost ja Tartust.

Rouhiaineni hinnangul on ühtekokku võimalik Elva tehasesse palgata kuni 300 inimest. Esialgne plaan on aga võtta sügiseks või hiljemalt järgmise aasta alguseks juurde sadakond töötajat, tõstes palgaliste hulga kahesajani.

Elva firmadest on praegu enim töökohti Elva Tarbijate Ühistul, mille palgal on 230 inimest. Et ligi 90 ühistu töötajat on ametis väljaspool Elvat, on männilinna ettevõtetest suurim enam kui 160 töötajaga Saint-Gobain Sekurit Eesti autoklaasitehas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing