PM: Muutus omanikeringis toob Galvexisse lisaraha

24. mai 2004, 07:54

Lähipäevil saab ameeriklasest Daniel Bainist Muuga sadamasse rajatud Galvexi enamusaktsionär, edaspidi kavatseb ta paigutada firmasse veel üle miljardi krooni.

Postimehe andmetel omandab lähipäevil üks Muuga galvaniseerimistehase rajajaid Daniel Bain USAs sõlmitavas tehingus teise tehase asutaja Barry Berstensteini ja tema perekonna aktsiad.

Pärast omanike vahetust kuulub Bainile senise 45 protsendi asemelt 90 protsenti ja Euroopa finantsinvestoritele 10 protsenti rohkem kui 205 miljonit dollarit ehk 2,7 miljardit krooni maksnud tsinkimistehasest Muuga sadamas.

2001. aastal tehtud investeering oli dollari tollast kurssi arvestades Eestis läbi aegade suurim (3,7 miljardit krooni), ületades ka Swedbanki poolt Hansapanga ostmiseks 1998. aastal kulutatud 3,5 miljardit krooni.

Rikka perekonna võsu, Los Angelese ülikoolis juristihariduse omandanud kõigest 34aastane Bain usub ka pärast ligi poolteist aastat kestnud tehase käivitusraskusi, et teraseäri logistiliselt üliheas kohas Tallinna Muuga sadamas tasub ennast ära.

Bain kavatseb pärast enamusaktsiate omandamist investeerida Galvexisse veel ligi 400 miljonit krooni ladude laiendamiseks ja 650-700 miljonit krooni terase tsinkimiseks ettevalmistamise liini ja värvimistehase rajamiseks.

Galvexi ?otlasest tegevdirektori Patrick Queeni sõnul töötab ettevõte tänavu tõrgeteta. «Kui eelmisel talvel oli jää tõttu probleeme transpordiga ja tehase testimise ajal esines mõnikord töökatkestusi, siis tänavu on siiani kõik väga hästi sujunud.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing