Tallinna koolide arvutid ühendati ülikiiresse valguskaablivõrku

24. mai 2004, 13:19

Tallinna 82 kooli arvutid on ühendatud tänaseks Elioni ülikiiresse valguskaablivõrku.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul oli paar aastat tagasi Tallinna koolide arvutiseeritus vabariigi väiksemaid, kuid tänaseks on jõutud esimeste sekka ning võrgu ühendusega isegi teistest mööda mindud. ?Tänaseks on Tallinna koolides keskmiselt 16 õpilase kohta üks võrku ühendatud arvutitöökoht, mida võib tänase seisuga rahuldavaks pidada. Samas soovime pöörata senisest enam tähelepanu arvutikasutamise oskuse tõstmisele ja kasutamisele nii õpilaste kui ka õpetajate seas? kommenteeris Andres Pajula.

Elion Ettevõtted ASi juhatuse liikme Ahto Orava sõnul on Tallinna koolide vaheline side tänu uuele väljaehitatud valguskaablivõrgule nii kiire, nagu töötaks Tallinna koolid ühes majas. ?Lahenduse korrasolekut jälgitakse ning kliendituge osutatakse 24 tundi ööpäevas ja 365 päeva aastas,? lausus Orav.

Elion ehitas aastaga välja Tallinna 82 kooli hõlmava ülelinnalise valguskaablivõrgu läbilaskevõimega 1 gigabitt sekundis. Tallinna koolide andmesidelahenduse magistraalvõrgu moodustab valguskaabliring seitsme piirkondliku keskusega, kust ehitati igasse lõpp-punkti välja valguskaabel. Magistraalvõrgu muudab eriti töökindlaks see, et tegemist on ringstruktuuriga - võimalike rikete korral suunatakse võrguliiklus automaatselt ringis ümber ning sideühendus ei katke hetkekski. Võrgus kasutatakse Gigabit Ethernet tehnoloogiat ning Cisco uusima põlvkonna seadmeid.

Lisaks ülikiirele andmesidevõrgule varustas Elion eelmise aasta sügiseks Tallinna koolide arvutiklassid kaasaegsete arvutite ja muu tehnikaga kolmeks aastaks. 82 Tallinna kooli said ühtekokku rohkem kui 1300 arvutit. Lisaks paigaldati igasse arvutiklassi kohtvõrgu serveri koos võrgu kaabelduse ja jaotusseadmega, katkematu toite allika, võrguprinteri ja videoprojektori. Elion osutab koolidele ka tagavarakoopiate varundamise teenust, kaitseb koolide internetiühendust rünnakute eest tulemüüriga ning osutab kolme aasta jooksul ka hooldusteenust.

Tallinna Haridusameti väljakuulutatud riigihanke mahuks oli üle 63 miljoni krooni. Elioni koostööpartnerid selles projektis olid Connecto, MicroLink Eesti, ML Arvutid, 3Step IT, Hansa Liising Eesti, Datel ja Vöödiline VõrQtaja.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing