Maaklerid liigutasid Hansa aktsiaplokke

Alvar Jõgeva 25. mai 2004, 00:00

Tallinna börsil tehti eile 80 miljonit krooni käivet. Peamiselt tuli see Hansapanga aktsiate suuremate plokkide liigutamisest. Hansapanga aktsia käibeks kujunes ligi 65 miljonit krooni. Aktsia tehingustatistikat jälgides tehti 17 tehingut 10 000 väärtpaberiga või suurema kogusega. Nendest kolme tehingu kogus oli kuuekohaline, kõige suurem tehing sooritati peale kella kahte 115 000 aktsiaga. Bloombergi vahendusel võis näha, et põhiline käibe tegija oli Suprema, kes sooritas majasiseseid tehinguid. Sama maakler tegi ka kuuekohalised plokktehingud Hansapanga väärtpaberitega. Hansapanga aktsia hind tõusis 1,67 protsenti, 95,44 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia langes 1,5 protsenti. TeliaSonera pakkumisest, millele lisandub 8kroonine dividend, sulgus aktsia 6,18 krooni madalamal tasemel. Kui varem spekuleeriti, et TeliaSonera võib pakkumist tõsta, siis hetkel kardetakse, et pakkumine kukub üldse läbi. Kuna Eesti riik pole nõus antud hinnatasemel aktsiatest loobuma ja TeliaSonera ei soovi omandada alla 85 protsendise osaluse, siis on pakkumine läbi kukkunud. Kui varem võis kindel olla, et aktsia alla 119,30 krooni ei kuku, siis ülevõtupakkumise ebaõnnestumisel kaob põhi alt ära ja väärtpaberi hind liigub turul valitseva nõudluse ja pakkumise toel. Sama sektori aktsiad on aga nõrgalt esinenud.

Tallinna börsil on majandustulemused avaldamata veel viiel I-nimekirja kuuluval ettevõttel. Nendest kõige olulisem on Saku Õlletehas. Teistest pole veel tulemustest raporteerinud Kalev, Viisnurk, Tallinna Farmaatsiatehas ja Klementi. Majandustulemuste avaldamiseks on aega kuni 31. maini. Olen siiski tähele pannud, et viimasel päeval reeglina häid tulemusi ei avaldata. Positiivsete tulemustega ei viivitata tavaliselt, kuid halbu uudiseid püütakse edasi lükata.

Kui muud tingimused jäävad samaks ja valida oleks kahe firma vahel, millest üks saab numbrid kokku löödud kiiresti ning teine kasutab tulemuste avaldamiseks viimast tähtaega, siis kahtlemata valiksin esimese variandi. Samuti võiks olla ette nähtud kindel kuupäev, millal firma oma tulemused avaldab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing