EAS avas turismi tootearenduse ja turunduse programmi

Liis Kängsepp 25. mai 2004, 09:55

Alates tänasest võtab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) vastu taotlusi turismi tootearenduse ja turunduse programmist toetuse saamiseks.

Turismi tootearenduse ja turunduse programmi eesmärk on Eesti turismiteenuste- ja toodete valiku mitmekesistamine ning kvaliteedi parandamine. Samuti nende rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamine ja nõudluse kasvatamine Eesti turismitoodete järele rahvusvahelistel sihtturgudel.

Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud äriühing, milles riik või kohalik omavalitsus ei oma üle 25%-list osalust.

Tootearendustoetuste taotlemine toimub ükskord aastas, taotlusvooru tähtaeg on 1. juuli 2004 kl. 16. Turundustoetuste taotluste vastuvõtmine toimub jooksvalt. Taotluste menetlemise aeg on 63 tööpäeva.

Tootearenduse ja turunduse programmi 2004. aasta eelarve on 54 miljonit krooni, millest tootearendustoetusteks eraldatakse 45 miljonit ning turundustoetusteks 9 miljonit krooni. Programmi kaasrahastab Euroopa Liit.

Toetuse määr on kuni 50% abikõlbulikest kulutustest. Põhja-Eesti regiooni puhul on abi osakaal kuni 40% abikõlbulikest kulutustest. Turundustoetuse raames ei saa toetust turundusplaani koostamiseks.

Majandus-ja kommunikatsiooni minister Meelis Atonen allkirjastas turismi tootearenduse ja turunduse programmi puudutava määruse 7. mail.

Potentsiaalsete taotlejate teavitamine toimub <#EASi kodulehe=www.eas.ee> vahendusel ning koostöös Eesti Turismifirmade Liidu, Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu ning Eesti Maaturismi Ühendusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing