PM: Välisministeerium möönab infolekete laia levikut

25. mai 2004, 08:07

Välisministeeriumi kantsler Priit Kolbre saatis töötajatele elektronkirja, kus leiab, et info lekitamine ministeeriumist on võtnud epideemia mõõtmed.

«See «tilgutamise» küsimus on juba pikka aega meie nõtra ihu närinud. Nüüdseks võib nentida, et asi on omandanud epideemia mõõtmed, mis enam meie seinte vahele ei mahu. Meie saamatus ja ebaadekvaatsus ja kui lubate, siis vaimne kängumine on selgelt väljapoole ära näha,» kirjeldas Kolbre, viidates 20. mai Eesti Päevalehes ilmunud Kaivo Kopli analüüsile välisministeeriumi siseolukorrast, kirjutab Postimees.

Kolbre ütles eile eelmisel nädalal saadetud kirja kommenteerides, et Kopli artiklis esinev väide «...tõsiasi, et ministrile alluv ametkond lekitab ja tekitab muljet saamatust ja suisa segasest ministrist, pole õige ega tohiks kaua kesta», sunnib vaatama peeglisse ja küsima, miks on välisministeeriumile selline hinnang antud.

Kolbre koputas kirjas ministeeriumi töötajate südamele, leides, et need, kes on «tilgutamisele» otse või kaudselt kaasa aidanud, on kõige rängemini eksinud oma ametikoha kõige põhilisema nõude vastu, milleks on lojaalsus tööandja suhtes.

Postimehele teadaolevalt on ministeeriumi viimasel ajal häirinud näiteks kahe Vene diplomaadi väljasaatmise ja Vene lennukite Eesti õhuruumi tungimise ilmsikstulek.

Kolbre väljendas eile häiritust selle üle, et ka tema lekketeemaline kiri on lekkinud. «See oli ka omamoodi «peibutuspart», mis peale töötajate südametunnistusele koputamise pidi testima, kas asjad ikka nii hullud on, kui Päevalehe artiklis väidetakse,» nentis Kolbre. «Tuleb välja, et on küll.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing