Tööandjate Keskliit: puhkamine on töötaja õigus ja kohustus

Liis Kängsepp 25. mai 2004, 16:03

Kommenteerimaks täna Eesti Päevalehes ilmunud artiklit ütles ETTK juhataja, et ETTK ei soovi ühepoolselt vähendada töötajate õigusi 28-päevasele puhkusele.

?Eesti Tööandjate Keskliit ei soovi ühepoolselt vähendada töötajate seaduslikke õigusi 28 päevasele puhkusele, vaid anda tööturu osapooltele võimaluse muuta töötamise ja puhkamise tingimused paindlikumaks,? ütles Tööandjate Keskliidu (ETTK) juhataja Tarmo Kriis, kommenteerides täna Eesti Päevalehes ilmunud artiklit.

?Tööandjate Keskliidu poolt ajakirjanduses avaldatud seisukohtade taga on mitmete ettevõtjate poolt tehtud ettepanekud töö- ja puhkeaja tingimuste ülevaatamiseks,? ütles Kriis. ?Praegusel kujul puhkuseseadus tegelikkuses ei toimi: inimesed jätkavad puhkuse ajal töötamist või koguvad endale puhkusepäevi,? märkis Kriis. ?Tegemist on ebaausa konkurentsiga ettevõtluses,? lisas ta.

?Neljanädalase puhkuseperioodi tagamise näol on tänasel päeval tegemist töötaja õiguse, mitte kohustusega,? on Tööandjate Keskliit seisukohal. ?Riik, kes soovib, et tema töötajad ka puhkust tegelikult kasutaksid, peaks kas tõhustama sunnimehhanisme puhkuseseaduse täitmisel või kaaluma paindlikumaid regulatsioone. Kokkuleppe võimaldamine tööandja ja töötaja vahel on vaid üks võimalustest.?

?Meie eesmärk on, et töötajate töökoormus oleks jaotatud aasta peale ühtlasemalt, mis tähendab paindlikumat töö- ja puhkeaega,? ütles Kriis.

Tööandjate Keskliidul ei ole kavas saata ühtegi eelnõud otse Riigikogusse ? seda ei võimalda kehtivad seadusloome protseduurid. Muudatusi seadusandluses saavad algatada valitsus või riigikogu liikmed. Samuti ei pea Tööandjate Keskliit reaalseks vastavate muudatuste jõustumist ei sellel ega tõenäoliselt ka järgmisel aastal. Tegemist on ideega, mida tuleb vaadelda ka valitsuse poolt prioriteetseks kuulutatud paindlike tööturumeetmete kontekstis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing