Eesti fondid jooksid SAF Tehnika aktsiaemissioonile tormi

Annika Matson 26. mai 2004, 00:00

Kokku märkisid investorid aktsiaemissiooni 1,7 korda üle.

Alates tänasest noteeritakse SAF Tehnika aktsiad Riia börsi põhinimekirjas. Arvestades aktsiate 35-latist emissioonihinda, ulatub ettevõtte turuväärtus 829 miljoni kroonini, tehes temast suuruselt neljanda lõunanaabri börsil noteeritud firma. Kokku noteeritakse börsil 990 060 SAF Tehnika aktsiat.

Aktsiaemissiooni korraldanud Suprema Securities teatas, et tehingu hind fikseeriti tasemel 35 latti (837,1 krooni) aktsia kohta, mis tegi tehingu mahuks 25,6 miljonit eurot (400,5 mln kr). Emissiooni hinnavahemik oli 32?37 latti aktsia kohta. Suprema turgude osakonna juhataja Sten Sumberg ütles, et aktsiaemissioonis osalesid ka väga aktiivselt Eesti institutsionaalsed investorid ehk investeerimis- ja pensionifondid. Eesti investorite tehingute mahuks kujunes ligi veerand kogu mahust, mis on 6,4 miljonit eurot ehk 100 miljonit krooni.

MicroLink Grupp ja ettevõtte asutajad müüsid pakkumise käigus 444,049 aktsiat. Lisaks emiteeris SAF veel 35 000 uut aktsiat. Kogu müüdud aktsiate arv moodustab 48,39% SAFi aktsiatest.

MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson sõnas, et kui kõik läheb plaanitult, teenib MicroLink tehingult kuni 260 miljonit krooni. Ka MicroLink ise on mõelnud börsile mineku peale, aga seda mitte lähitulevikus. Martinsoni enda osalus MicroLinkis on kaks protsenti. ?SAF Tehnika oli meie jaoks lihtsalt finantsinvesteering ja kui investeering läheb liiga suureks, siis väljutakse,? põhjendas Martinson tütarfirma müüki.

Saadud tulu kavatseb MicroLink investeerida põhitegevuse laiendamisse, milleks on infotehnoloogia- ja kommunikatsioonilahenduste pakkumine Eestis, Lätis ja Leedus.

Hansa Investeerimisfondide portfellihaldur Alvar Roosimaa möönis, et nii Hansa investeerimis- kui ka pensionifondid märkisid SAF Tehnika aktsiaid. ?Maailm muutub üha rohkem tehnoloogiakeskseks ja see ettevõte tundus sobivat meie fondidesse,? ütles ta.

Tegemist oli esimese rahvusvahelise Balti emitendi esmaemissiooniga pärast LASCOt 2002. aasta suvel. Tehingu rahvusvaheline peakorraldaja oli Suprema Securities.

Suprema andmetel osales tehingus 40 institutsionaalset investorit, nende seas nii Balti riikide, Ida-Euroopa kui ka tõusvate turgude ja tehnoloogiasektorile pühendunud investoreid. Üle 35% nõudlusest pärines Balti riikide institutsioonidelt, 24 Põhjala, 21 Suurbritannia, 12 Kesk-Euroopa ja 6 protsenti USA investoritelt.

Läti jaeinvestorid ja SAFi töötajad märkisid umbes 1,4% aktsiatest. ?SAF Tehnika on nüüd laia rahvusvahelise omanikeringiga avalik ettevõte ning olen kindel, et see aitab jätkata tegevuse laiendamist rahvusvahelistel turgudel,? ütles firma juhatuse esimees Normunds Bergs.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing