Esimene kaubaaruanne esitatakse juunis

Merle Saaliste 26. mai 2004, 00:00

ELi mittekuuluvate riikide kaubavahetuse andmed on fikseeritud tollideklaratsioonidel, ELi liikmesriikide vahelise kaubavahetuse kohta kogub andmeid statistikaamet.

Ettevõtted, kes peavad hakkama alates 2004. aasta maist Intrastati aruannet statistikaametile esitama, selgitati välja 2003. aasta väliskaubandusstatistika põhjal.

Statistikaamet on nendele ettevõtetele teinud koolitusi, millel korduvad järgmised küsimused.

Esimene Intrastati kuuaruanne on vaja esitada 2004. aasta mai kohta 14. juuniks (10. tööpäev) 2004. 2004. aasta esimeste kuude tehingud on juba kajastatud tollideklaratsioonidel ja neid ei ole enam vaja Intrastati aruandel näidata.

See et firma pole praegu aruandekohuslaste nimekirjas, ei tähenda, et 2004. aasta jooksul üldse Intrastati aruandeid esitama ei pea.

Kui firma käibe kumulatiivne summa 2004. aasta jooksul ületab mingil hetkel üht miljonit Eesti krooni kaupade lähetamisel ELi riikidesse või saabumisel sealt, peab ettevõte läve ületamisele järgneva kuu kohta aruande esitama.

ELi määruste kohaselt peavad firmad ise oma Intrastati aruande esitamise kohustust jälgima ja täitma.

Kui kauba saabumine/lähetamine pärast 1. maid 2004 on juba kajastatud tollis vormistatud kaubadeklaratsioonil, ei ole vaja sama kaupa Intrastati aruandel näidata, sest muidu kajastub sama kaup statistikas topelt. Kõikidel muudel juhtudel tuleb kauba liikumise kohta aruanne esitada, näiteks juhul kui eelnevalt Eestis sisetöötlemisele vormistatud kaup veetakse pärast 1. maid 2004 lähteriiki tagasi transiididokumentide alusel. q

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing