Börsikommentaar: Hansapanga aktsiad tõusid ligi 7%

26. mai 2004, 14:54

Hollandi suurpank ING andis Hansapanga aktsiale ostusoovituse, mis tõstis Hansapanga aktsiad jälle 100 krooni lähedusse, aktsiad sulgusid 99,83 kroonil.

Hansapanga aktsiad tõusid igati korraliku 64 miljoni kroonise käibe juures 6,69 protsenti. ING andis Hansapangale osta soovituse ja seadis hinnasihiks 7,20 eurot ehk ligi 113 krooni. Hollandi suurpank prognoosib Hansapanga selle aasta kasumiks 158,6 miljonit eurot ehk ligi 2,5 miljardit krooni. Järgmiseks ja ülejärgmiseks aastaks prognoosib ING 18,3 protsendilist kasumikasvu. 2006. aastal peaks kasum ulatuma 3,5 miljardi kroonini.

Vaadates ING prognoose tundub Hansapanga aktsia atraktiivne. Just pikaajalise investeeringuna võiks Balti riikide juhtiva panga aktsiad kuuluda igasse suuremasse portfelli. Hetke ligi 100 kroonise hinna puhul kujuneks 2006. aasta ennustatava kasumi põhjal ettevaatvaks hinna-tulu suhteks 9,1, mis on üsna soodne, kuid prognoosid ei pruugi paika pidada, mistõttu võib tegelikkus kujuneda hoopis teistsuguseks. Olen samuti Hansapanga suhtes pikaajaliselt positiivselt meelestatud, ootan eelkõige kasumikasvu Lätis ja Leedus ning soodsaid arenguid Venemaal. Panga suurimaks väärtuseks on kliendid, mida Hansapangal on näiteks Leedus oluliselt rohkem kui Eestis, samas pole veel lõunas suudetud suurt kasumlikkust saavutada. Kui ühe kliendi kohta suudetakse sama palju teenida kui Eestis võiksime Hansapanga aktsiat näha palju kõrgematel tasemetel.

Norma aktsiaga tehti täna hiigelkäivet, mis oli ka oodatud, kuna täna oli veel õigus dividendile. Kuigi maksuametilt on tulnud hoiatavaid märkusi maksude optimeerimise kohta, tehakse seda täie hooga. Täna liikus börsisüsteemist läbi tehing rohkem kui miljoni Norma aktsiaga. Kokku vahetas omanikku 1,71 miljonit aktsiat, mis on rohkem kui kaheksandik kogu Norma aktsiate arvust. Norma aktsia käibeks registreeriti 178 miljonit krooni. Homme peaksid Norma aktsiad peale dividendi saamise õiguse kadumist avanema 5 krooni madalamal tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing