Odava maaklerteenuse pioneer ei taha enam alla 100 000 dollarilisi kliente

26. mai 2004, 10:01

USA odava maaklerteenuse pioneer Charles Schwab ei taha üldiselt enam alla 100 000 dollariliste kundedega äri ajada, kirjutas The New York Times.

Schwab teatas eile interneti teel tehtavate tehingute tasude alandamisest kõigile kundedele, välja arvatud neile, kellel on investeerimiseks vähem kui 100 000 dollarit (1,3 mln krooni). Kunded, kelle kontol on miljon dollarit või rohkem, maksavad aktsiate ostul maaklertasuks 9,95 dollarit (129 krooni). Alla 100 000 dollari omanikud maksavad sama teenuse eest kolm korda rohkem ? 29,95 dollarit (388 krooni), juhul kui nad ei tee kuus rohkem kui kaheksa tehingut.

Schwab pole ainus finantsteenuste osutajatest, kes annab signaali ? mida vähem on kliendil raha, seda vähem on ta väärt. Rikkad inimesed saavad väiksema raha omanikest palju paremaid tingimusi sama finantstoodete ja ?teenuste osas.

?Te peate jätma meelde, et miljonidollariliselt kliendilt tuleb oluliselt erinev teenustasude voog,? ütles Schwabi juhatuse liige David Pottruck. ?Selliste kontode kasumlikkus on suurem. See ei vähenda, et meie filosoofia on teenindada rikkamaid kliente paremini.?

Talle meeldis võrrelda aktsia maaklerteenuste soodustusi lennukompaniide punktiprogrammidega, mille eesmärk on panna klienti rohkem raha firmasse tooma/teenust kasutama.

Schwab teatas, et kõigile kundedele, kes kauplevad sagedasti, alaneb teenustasu kolmandiku võrra, 19,95 dollarile ja üle miljonidollarilise varademahuga kundedele kahe kolmandiku võrra, 9,95 dollarile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing