Virumaa Teataja: SEBE liinibuss põles vrakiks

26. mai 2004, 08:38

Üleeile pärastlõunal süttis Viitnalt läbi sõitnud liinibuss seni teadmata põhjustel põlema ja hävis, reisijad ja pagas kannatada ei saanud.

Aktsiaseltsile SEBE kuuluv Narva-Tallinna liinibuss Scania süttis üleeile kell 15.15 paar kilomeetrit Viitnalt pealinna poole, kirjutas Virumaa Teataja.

Õnnetuskohast autoga mööda vuranud Roman Jagodin rääkis, et märkas alguses tossavat bussi tagumist osa. Pealtnägija sõnul mattus buss väga lühikese aja jooksul leekidesse. ?See oli sekundite küsimus,? ütles Jagodin. ?Ma ei kujuta ette, kuidas reisijad nii kiiresti välja said.?

SEBE juhatuse esimees Riivo Seppar ütles, et märtsis kapitaalremondist tulnud 1986. aasta Scania buss põles maha kümne minutiga. Firmajuhi hinnangul ulatub kahju 200 000 kroonini.

Bussijuht olevat näinud peeglist, et tagant tuleb suitsu. Samas tundsid reisijad kõrbelõhna. Sohver peatas Seppari sõnul bussi, evakueeris umbes 35 reisijat ja nende pagasi, teatas juhtunust päästeteenistusele ning asus põlengut kustutama.

Bussijuht lasi tühjaks kaks pulberkustutit ja ühe rekkamehe antud kustuti, kuid paraku leeke enam summutada ei õnnestunud.

Tallinnast saadeti välja varubuss, kuid seda vaja ei läinud, sest inimesed olid mööduvate autode peale hääletades juba oma teekonda jätkanud.

Bussi vrakk viidi remonditöökotta, kus selgitatakse põlengu põhjused. Bussifirma SEBE juht märkis, et teetööd Tallinna-Narva maanteel ning sellest johtuvad piiratud kiirused ja tee ebatasasused annavad tehnikale lisakoormust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing