Dollar võib nõrgeneda 12 kroonini

Alvar Jõgeva 27. mai 2004, 00:00

Investeerimispank Goldman Sachs soovitab investoritel osta eurot dollari vastu, kui teisipäeval murti vastupanutase 1,2050 dollarit euro kohta, vahendas Bloomberg.

Investeerimispank prognoosib, et euro liigub uuele rekordtasemele 1,30 dollari vastu kuue kuu jooksul. See teeks dollari kursiks 12,04 Eesti krooni.

Jaapan on kasutanud esimeses kvartalis 14,8 miljardit jeeni dollarite ostmiseks, et vältida oma rahvusvaluuta liigset tugevnemist. Kuna maailma teine majandus näitab kosumise märke, lõpetatakse jeeni müümine dollarite vastu kuni septembrini. Alates aprillist pole Jaapan püüdnud oma valuutat nõrgestada. Viimane on kasulik Jaapani eksportijatele, kes teevad kulud jeenides ja müüvad toodangut peamiselt dollarites. Nõrga jeeni puhul eksportijate kasum kasvab. Investeerimispank Merrill Lynch ootab, et neljandas kvartalis hakkab Jaapan jälle dollareid jeeni vastu ostma, kuid väiksemates kogustes.

Isiklikult pole ma valuutaga kaubelnud, kuid enamik kauplejaid lähtub otsuste tegemisel tehnilisest analüüsist. See kehtib valuuta puhul samamoodi kui aktsiate puhul. Ühelt poolt on eeliseks ja samas ka puuduseks pea 24tunnine kauplemisaeg. Valuutaga kaubeldes võib sisustada kogu päeva, kuid positsiooni üles jätta ja magama minna ka ei julgeks. Suurem jagu kauplejaid ei jäta positsioone avatuks, vaid sulgeb päeva jooksul. Tihti õnnestub teenida juba minutite või isegi sekunditega. Siiski tasub hoolega jälgida, millal avaldatakse uudiseid. Vastasel juhul võivad ebasoodsas suunas toimunud liikumise tagajärjed olla katastroofilised, kuna liikumised on suured.

Eesti Pank fikseeris eile dollari kursiks 12,90 Eesti krooni, päev varem maksis dollar 12,96 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing