Ülo Toomsalu • 26. mai 2004 kell 5:59

EPL: Sheratoni auku ehitatakse tuleval aastal hotell

Tallinna vanalinna serval asuva Meriton Grand Hotel Tallinna kõrval olevasse auku, mis on aastaid veega täidetud, peaks järgmisel aastal kerkima uus hotell.

?Praegu on koostamisel detailplaneering, ehitamiseni loodame jõuda järgmise aasta teisel poolel,? ütles Meriton Hotels ASi juhatuse esimees Meelis Maiste Eesti Päevalehele.

Põhjusi, miks valmiskaevatud vundamendiauk nii kaua tühjana on seisnud, on mitu. Kui algul olid takistuseks kohtuvaidlused õigusjärgsete omanikega, siis viimastel aastatel on Maiste sõnul tegeldud äriidee lihvimisega.

Äripäeva andmeil soovis Grand Hotell Tallinna omanik, ?veitsis elav ärimees Alexander Kofkin ehitada hotellile 20korruselise laienduse. Maiste sõnul pole selline plaan kunagi reaalne olnud. ?Detailplaneeringu lähtetingimused lubavad meil olemasoleva hotelliga sama kõrget ehk kuni 36meetrist hoonet kavandada,? selgitas Maiste. Põhjuseks on asukoht vanalinna vaadeldavustsoonis.

Grand Hotel Tallinn on kuuekorruseline, ka uuel hoonel peaks sama palju korruseid tulema.

Hotelli laiendus tuleb Maiste sõnul tegelikult eraldi hotell, teise nime ja luksusastmega. ?Meriton Grand Hotel Tallinn on praegu neljatärnihotell, kaalumisel on hotelli viimine viie tärni tasemele. Uus tuleb kolmetärnihotell,? ütles Maiste.

Hetkel kuum