27. mai 2004 kell 11:11

Connecto, Reveko Telekom ja ELTEL Networks ühendati

Täna jõuab lõpule võrguettevõtete ühinemisprotsess, mille tulemusena ühendati AS Connecto, AS Reveko Telekom ja ELTEL Networks AS.

Alates juunist alustab ühtse kaubamärgi Eltel Network all tegevust Baltikumi suurimaid telekommunikatsiooni- ja elektrivõrkude ettevõtteid, teatas Eesti Telekom börsile.

Ettevõte prognoosib 2004. aasta käibeks Baltikumis 400 mln krooni.

Eltel Networks AS juhatuse esimehe Jaanus Paasi sõnul muudab ühinemine oluliselt nii Eesti võrguehitusturgu kui ettevõttearenguvõimalusi Balti riikides.

'Nüüdsest saame lisaks telekommunikatsioonivõrkude rajamisele ehitada ja hooldada ka elektrivõrke ning Elteli näol on meil selleks parim oskusteave', ütles Jaanus Paas. Paas lisas, et esimese saavutusena uues valdkonnas tegutsemisel võib nimetada tänavu märtsis Eesti Energia jaotusvõrkudega sõlmitud 3-aastast hoolduslepingut, mille esimese aasta mahuks on 37,6 mln krooni.

Paasi sõnul annab Skandinaavia suurima võrguehitusettevõtte kaasamine strateegilise partnerina uuele ettevõttele olulise panuse eelkõige just rahvusvahelise kogemuse näol. 'See kogemus annab meile võimaluse olla edukad ka üha kasvaval võrkude hooldusturul', ütles Paas ja lisas, et Eltel Networks

teenindab hetkel nii Eesti Energia, Fortumi, Elioni kui EMT võrke.

Jaanus Paasi hinnangul annab seni erinevates võrguehituse valdkondades edukalt tegutsenud ettevõtete ühinemine võimaluse kõigi ressursside ristkasutuseks ja tagab seeläbi efektiivsema tegevuse. Klientide jaoks tähendab see soodsamaid tingimusi, kindlat kvaliteeti ning võimalust usaldada kõik võrguteenused ühe tugeva partneri hoolde.

Eltel Networks plaanib Eestis kasutusele võetud ettevõtte tegevusmudeli rajada ka oma Läti ja Leedu ettevõtetes.

Ühinenud ettevõtte aktsiad jagunevad: Elioni Ettevõtete AS( Eesti Telekom 100%-line tütarfirma) 51% ja rahvusvaheline infrastruktuurikontsern ELTEL Networks Corporation 49%.

Eltel Networks AS-i alla koonduvate ettevõtete käibeks Eestis kujunes mullu 315 mln krooni, ettevõttes töötab ligi 500 töötajat.

ELTEL Networks Corporations on Skandinaavia suurim võrguehitusettevõte. Ettevõte on Soomest alguse saanud rahvusvaheline võrkude projekteerimise, ehituse ja hoolduse kontsern, mille ettevõtted tegutsevad peamiselt Läänemere

äärsetes riikides. Grupi mullune konsolideeritud käive oli 4,5 mld krooni ja kasum ligi 300 mln krooni. Grupp annab tööd üle üle 2300 inimesele Põhjamaades, Baltimaades, Venemaal ja Kagu-Aasias.

Hetkel kuum