Esimene esinemine Emajõe-linnas

Tiina Kolk 28. mai 2004, 00:00

?Erilist põhjust ega konkreetset sündmust ei ole. Lihtsalt tehti säärane ettepanek,? räägib Lill. ?Minu heameel väljendub pealkirjas ?Tartu tvist?.?

Kunstimaja alumises saalis on eksponeeritud 21 klaasskulptuuri ja -objekti. Tegemist on kahe viimase aasta töödega. Erilisus seisneb selles, et mitmete auhindadega pärjatud klaasikunstnik pakub vaatamiseks suhteliselt suuremõõtmelisi taieseid, mis erinevad varasematest töödest ka oma teostamise tehnoloogia poolest.

Kõige värskem töö on ?Eufooria? (H 100 × 30 × 22 cm) (pildil). Samasse kategooriasse kuuluvad veel ?Tvist ? I? (H 85 × 40 × 28), ?Tvist ? II? (H 55 × 36 × 24) ja ?Tvist III? (H 39 × 34 × 24).

Nende kõrval on veel rida väiksemaid objekte ja seinaobjektide seeria. ?Muide, seinaobjektid on täiesti unikaalsed selles mõttes, et ma pole sellist tehnikat kuskil mujal maailmas tänaseni kohanud,? sõnab Lill .

Ivo Lille ?külmast? klaasist objektid lummavad oma ilu ja ka neis peituva filosoofilise üldistusjõuga. Tundub lausa müstikana, kuidas ta suudab klaasi organiseerida, seda liita võimalike teiste materjalidega, kivi ja puuga ? see on tema saladus, ütlevad tema klaasikunsti austajad.

Paralleelselt on käimas isikunäitus ka Müncheni galeriis First Glas Galerie, mis jääb avatuks kuni 26. juunini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing