Jõed kanuusid tihedalt täis

Väinu Rozental 28. mai 2004, 00:00

Aastaid turul tegutsevate kanuumatkade organiseerijate hinnangul pakub alanud hooajal kanuumatku umbes sadakond üritajat. Väljarenditavate kanuude hulk küünib aga juba üle tuhande. Samas on kõik kanuud seni kenasti matkadeks paslikele jõgedele ära mahtunud.

?Igal aastal tuleb kümmekond üritajat juurde, kes on muretsenud ühe pärakäru jagu kanuusid ning korraldavad põhitöö kõrvalt nädalavahetustel matkasid,? räägib 1997. aastast turul tegutseva, 30 kanuud omava OÜ Kanuumatkad juht Toomas Pannal. ?Üritajad tunnevad sageli vaid ühte jõge ja selle lõikudel matkasid korraldavadki.?

Pandla hinnangul on turg nii täis, et edaspidi peaks hakkama hind langema. Päevase kanuumatka keskmine hind inimesele koos söögiga on püsinud viis-kuus aastat samal tasemele ehk 300 krooni ümber.

?Meie turismifirma käibes kanuumatkade osakaal üha langeb, sest korralik kanuutamise hooaeg kestab vaid kolm kuud,? lausub Pannal. ?Järjest enam organiseerime laagreid ja muid üritusi.? OÜ Kanuumatkad eelmise aasta käive koos matkavarustuse müügiga oli 1,9 miljonit krooni.

Tänavu alustanud ja Jägala jõe ülemjooksul kuus kanuumatka organiseerinud FIE Kalevi Kvelli arvestuste kohaselt peaks ta oma umbes 30 000 krooni suuruse investeeringu kahe matkahooajaga tagasi teenima.

Alustuseks muretses Kvell kaks uut kanuud, lasi tuttaval valmistada auto järelkäru koos kanuuriiulitega ning muretses soodsalt päästevestid ning mõlad. Vajadusel rendib Kvell kanuusid juurde.

Kvell, kelle põhitegevusalaks on metsakinnistute haldamine, nimetab kanuumatkade organiseerimist lisateenistuseks. ?Juunis puhkan ja siis saan lisaks nädalavahetustele organiseerida matku ka äripäevadel,? lisab Kvell.

Eesti tuntuima kanuumatkade organiseerija, Soomaa patrioodi Aivar Ruukeli sõnul on tal Soomaal kokku 11 kolleegi. ?Mina tagasilööke ei tunne,? kinnitab 40 kanuud omav Ruukel. ?Kanuutamisele lisaks tuleb pakkuda muud huvitavat ja mitmekesist teenust.?

Ruukel möönab, et kanuumatkade korraldamist ei reguleeri tegelikult miski. ?Matkade organiseerijad käituvad hea tava ja tsunfti kirjutamata reeglite kohaselt,? ütleb Ruukel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing