Maailmatasemel ratturid Tallinnas

Christel Karits 28. mai 2004, 00:00

E.O.S. Tallinn GP toimub Tallinnas Vana-Mustamäe ? Nõmme ? Pääsküla ringil, mille pikkus on 12 kilomeetrit. Kokku läbitakse ring 15 korda ja see teeb võistlusdistantsiks 180 kilomeetrit. Kahtekümmet viit paremat autasustatakse vastavalt UCI reeglitega kehtestatud määradele rahaliste auhindadega. Auhinnafondi suurus on 6750 eurot.

Võistlus algab reedel kell 13 ja orienteeruv fini?iaeg on 17.30. Pealtvaatajatele on maiuspaladeks vahefini?id stardi- ja fini?ipaigas Tallinna Tehnikaülikooli ees ning Nõmme mäe harjal. Meelelahutust pakuvad taas kord trikiratturid, kuid tänavu võivad kõik huvilised ka ise oma oskused proovile panna.

Eesti tippudest jääb kohalikul rattapublikul kindlasti nägemata vaid Andrus Aug. Oma debüüdi tippkonkurentsis teevad aga Eesti kolmanda kategooria profiklubi ratturid.

Nimekaid mehi saabub Eestisse ka piiri tagant. Oma osalusest on teatanud kaks Poola divisjoni Action meeskonda, kes koos Eesti rattatähtedega ja E.O.S. Tallinn GP tunamulluse võitja, venelase Oleg Gri?kiniga peaksidki olema tänavuste võistluste tõmbenumbrid.

E.O.S. Tallinn GP on osa 28.?30. maini Eestis juba kolmandat korda toimuvast rahvusvahelisest maanteeratturite võidukihutamisest Estonian Cycling Weekend. Traditsiooniliselt saabuvad siia rattaprofid üle maailma, et 28. mail osaleda E.O.S. Tallinn GP-l ja päev hiljem Ühispanga Tartu GP-l. Paljud neist löövad veel kaasa 30. mail toimuval Tartu rattarallil, kus pühapäevasõitjal on hea end ala absoluutse eliidiga võrrelda.

E.O.S. Tallinn GP-le kinnitas Rahvusvaheline Rattaliit (UCI) ka tänavu 1.3 kategooria, mis tähendab, et starti võivad tulla vaid kolme kõrgeima divisjoni profiklubide ratturid või riikide rahvuskoondised. UCI pakkus eestlastele ka 1.2 kategooriat, kuid sellest otsustati seekord proosalistel põhjustel loobuda.

?Tänavu toimuvad Otepääl ju ka maanteeratta Euroopa meistrivõistlused ja nii väikses riigis kui Eesti ei jätkuks lihtsalt rahalisi ressursse nii mitme tipprattavõistluse korraldamiseks,? lausus E.O.S. Tallinn GP peadirektor Üllar Lanno Pro Jalgratturite Klubist.

Juba kolmandat korda lookleb E.O.S. Tallinn GP rada Nõmme tänavatel ja teist aastat järjest läbivad rattaprofid ka Nõmme keskuse. ?See rada on ennast hästi sisse töötanud ja meil polnud mingit põhjust trassi muutma hakata,? kinnitas Lanno.

Ümbruskonna inimeste ja Nõmmelt läbisõitjate jaoks on liikumiseks samad piirangud, mis mullugi, ainult selle vahega, et üle Hiiu ristmiku saab sel aastal sõita vaid linnast väljuval suunal. ?Eelmisel aastal oli see ristmik kahesuunaline, kuid sealne tee on liiga kitsas ega kannata sellist koormust välja,? põhjendas Lanno muudatust. Need, kel plaanis liigelda selles piirkonnas 28. mail, saavad täpsemat infot ümberkorraldustest internetiaadressilt www.proklubi.ee päeva programmi alalehelt.

Traditsiooniliselt on E.O.S. Tallinna GP-le sissepääs pealtvaatajatele tasuta. Neile, kes raja äärde kuidagi ei jõua, näitavad organisaatorid koostöös Elioniga võistluse otseülekannet ITV portaali kaudu, www.itv.ee.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing