Vastupandamatu must-valge

Kristina Herodes 28. mai 2004, 00:00

Moe kustumatu isu vastandite järele on ammu teada. Üksainus teema või värvitoon on lihtsalt liiga vähe, et sellega leppida! Nii on igati mõistetav, et keset kõige kirevamat värvipidu naudivad ka must ja valge oma tähetundi.

Must ja valge on sümbolid, mille lahtimõtestamiseks on just nii palju erinevaid võimalusi, kui meil on viitsimist neid välja mõelda. Positiiv ja negatiiv, algus ja lõpp, hea ja kuri. Huvitav on see, et mis iganes nurga alt vaadata, tuleb lõpptulemus ikka kahtlaselt täiuslik välja. Just samamoodi on nende kahe kangelasega moes.

Kui täna endale väikest värvipuhkust planeerida, tasub ideede ammutamiseks vaadata minevikku. Vanad mustvalged filmid on selleks ideaalne inspiratsiooniallikas. Filmilik maailm, kus tavapärane mitmetähenduslikkus on poolusteks üle võimendatud ja pooltoonid on justkui välja puhastatud, pakub omamoodi puhkust.

Must-valge on ääretult kaunis puhkusehõngulises stilistikas. Sportlikkus on pigem vihjeline kui otseselt aktiivsusele viitav. Meenutagem elegantsetes, kantidega kostüümides daame ja härrasmehi, kelle kogu aktiivne puhkus piirdus logelemisega rannaterrassil, suur päevavari hooletult õlale toetatud. Tänase maailma pöörase tempoga harjunud inimesed on korraga avastanud, et teadlikus laisklemises ja mitte midagi tegemises on stiili.

Kontrastses tervikus mõjuvad hästi rõhutatud soorollid ? elegantsed härrasmehed ja ülinaiselikud daamid. Kuid ka kergelt androgüünsed kostüümimängud on omal kohal. Eeskätt on just naised need, kes jultunult meeste klassikalises garderoobis peremehetsemas käivad.

Mustrid, moemaailma sellekevadine suur armastus, on võrratu viis must-valgest kontrastist maksimum võtta. Eriti vastupandamatud on mummud, täpid ja triibud, milles on nii õiget meeleolu kui ka ajatut elegantsi. Lillemustrid, mis originaalis on ju ikka ja alati värvirikkad, muutuvad must-valges stilisatsioonis meeldivalt lihtsaks ja sümboolseks. Värskuse otsijatel piisab vaid mõne uue mustrilise rõiva lisamisest, et kogu riidekapis leiduv must ja valge kraam saaks hetkega uue näo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing