Esmaspäeval langetab kohus otsuse Arle Mölderi suhtes

28. mai 2004, 17:05

Esmaspäeval langetab Tallinna linnakohus otsuse Hüvitusfondi eksjuhi Arle Mölderi suhtes, kes täna öeldud viimases sõnas palus end õigeks mõista.

Keskkriminaalpolitsei süüdistuse kohaselt võimaldas Arle Mölder Hüvitusfondi töötajaile sooduslaenu, kuritarvitas ametiseisundit, tehes repotehinguid offshore-firma Brilliant Holdings Inciga ning varjas sõlmimisega samal päeval tühistatud forvardtehingutest saadud kahju.

Prokurör Kristel Siitam-Nyiri nõudis Mölderile aastast vangistust tingimisi koos kolmeaastase katseajaga. Ta põhjendas taotletud karistust sellega, et Mölder pole viimase kuue aasta jooksul seadust rikkunud ning tekitas mitte varalist, vaid mainekahju.

Hüvitusfondi finantsjuht Andres Männart mõisteti kaheks aastaks vangi. Mölderi elukaaslane Annaliisa Vinnal sai kaheaastase vangistuse tingimisi.

1998. aastal teenis Hüvitusfond 370 mln krooni kahjumit, mis hävitas neljandiku fondi varast. Tänaseks on fond oma tegevuse lõpetanud. 1998. aastal sai Ühispank kokku 383,4 mln krooni kahjumit ning oli pidevas rahaotsingus. Samal ajal asus Ühispangas 60% avaliku sektori ja 70% valitsuse rahast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing