Põllumajandusminister Tuiksoo tegi Euroopa Komisjonile ettepaneku

28. mai 2004, 12:24

Minister Ester Tuiksoo esitas täna Euroopa Komisjonile ettepaneku mitte lubada piiranguteta kauplemist mehhaaniliselt konditustatud lihamassiga.

Tuiksoo ettepaneku kohaselt tuleks säilitada võimalus kaubelda mehhnaaniliselt konditustatud lihamassiga (MSM) kuni 2006. aastani üksnes liikmesriikide kahepoolsete kokkulepete alusel.
'Meie sooviks on säilitada Eesti jaoks väljakujunenud olukord, mis võimaldaks jätkata ranget kontrollipoliitikat MSM-ile esitatavate kvaliteedi- ja ohutusenõuete üle.' - põhjendas oma otsust minister Tuiksoo. Seni toimus MSM-i tarnimine kahepoolse lepingu alusel Soomest. 2004 aasta esimese 4 kuuga on MSM-i Eestisse toodud ligikaudu 2000 t. Import ühendusevälistest riikidest on keelatud.
Kui Euroopa Komisjonile peaks laekuma vähema kui 5 uue liikmesriigi ettepanek üleminekuperioodi kohaldamiseks, on uute ja vanade liimesriikide vahel linnu MSM-iga kauplemine lubatud vaid seni kehtinud reeglite alusel e kuumtöödelduna.
Ministri sõnul oleks Eesti jaoks sellisel juhul lahenduseks ära kasutada Läti kogemust, kes toob riiki lindude töödeldud rümpasid ning valmistab MSM-i kohapeal ainult siseriiklikuks kasutamiseks.
'Meie eesmärgiks on kaitsta kohalikku töötlejat lähtudes samal ajal EL nõuetest ning tarbija ohutustest, ' ütles minister, kes lisas, et tarbija õiguste kaitseks tuleb lihatoodete märgistamisel alati eraldi välja tuua MSM-i sisaldus tootes, mis võimaldab tarbijal teha talle sobivaid valikuid.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing