Balti riikide valuuta sidumine ERMiga võib viibida

31. mai 2004, 15:04

Eesti, Läti ja Leedu, kes tahavad ELi uutest riikidest esimesena eurole üle minna, ei täpsusta, millal nad on valmis vahetuskursimehhanismiga (ERM) liituma.

Kui mai algul ütlesid Eesti ja Leedu ametiisikud, et on valmis oma valuuta kohustuslikuks kaheaastaseks perioodiks ERMiga siduma mais või juunis, siis nüüd nad seda enam ei kinnita, teatas uudisteagentuur Bloomberg. ERM peab näitama, kas valuuta on piisavalt stabiilne enne eurole üleminekut.

?Võin öelda ainult seda, et Euroopa Komisjon teatas mai algul, et mõned riigid võivad olla ERMiga liitumiseks valmis enne augustit,? ütles Eesti Panga pressiesindaja Janno Toots. ?Komisjon ei ole oma seisukoha muutmisest seni mõista andnud.?

Eesti rahandusministri nõuniku Madis Üürikese sõnul uurivad ELi institutsioonid pidevalt riikide rahaliiduvalmidust ja teevad seda jälle juunis.

Leedu Panga pressesindaja Mindaugas Vinkus ei soostunud täpsustama, millal Leedu on valmis ERMiga ühinema.

Läti, kes algselt tahtis ERMiga liituda 2005. a 1. jaanuaril, mil latt kindlalt euroga seotakse, kavatseb seda nüüd teha mõnevõrra hiljem, teatas Läti Pank eelmisel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing